Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts policijas Personālvadības biroja vadītāju pazeminās amatā

Iekšlietu ministrija ieteikusi pazemināt amatā Valsts policijas (VP) Personālvadības biroja vadītāju Benitu Akmentiņu, kurai maija vidū radās domstarpības ar kādu Ventspils pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieku.

Kā aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona (LPP) padomnieks Krists Leiškalns, dienesta pārbaude pabeigta 10. jūnijā, pēc kuras par pieļautajiem pārkāpumiem ieteikts Akmentiņu pazemināt amatā. Turpmāko viņas amatu noteiks Valsts policijas vadība.

Kā informēja laikraksts «Diena», 12. maijā, savā brīvdienā, Akmentiņa ieradusies Ventspils policijā un pieprasījusi iespēju sazināties ar pārvaldes priekšnieku Anatoliju Dzelzkalēju, bet pēc tam ar viņa vietnieku. Tomēr saņemts atteikums, jo abas amatpersonas atradušās ārpus pārvaldes. Akmentiņa esot lietojusi visai asu valodu, un laikraksta avotu stāstītais ļāva secināt, ka viņas izturēšanās nav bijusi atbilstoša policijas virsnieka stājai.

Dzelzkalējs laikrakstam maijā norādīja, ka, atgriežoties pārvaldē un sastopot Akmentiņu, viņa izskatījusies «ļoti uzbudināta». «Uzvilkta līdz pēdējam,» tāds iespaids radies Dzelzkalējam. Akmentiņa pārmetusi, ka kancelejas darbinieki viņai nav devuši Dzelzkalēja mobilā tālruņa numuru. Taču, kā Ventspils policijas šefam stāstījuši kolēģi, Akmentiņa sākumā stādījusies priekšā ar citu vārdu. Kā paskaidroja Dzelzkalējs, policistu mobilo telefonu numurus privātpersonām liegts izsniegt.

Akmentiņa savu vainu noliedza. Maijā viņa laikrakstam pauda viedokli, ka pēc iekšējās izmeklēšanas būs «cits stāsts» un būs jārunā par Ventspils policijas attieksmi pret apmeklētājiem, ja tiem mugurā nav policista formastērps.