Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No amata atstādina aizturēto Cēsu Ceļu policijas priekšnieku un viņa vietnieku

Valsts policijas vadība šodien no dienesta pienākumu pildīšanas atstādinājusi pagājušajā nedēļā aizturēto Cēsu Ceļu policijas priekšnieku Andri Brokeru un viņa vietnieku Lauri Salmiņu.

Pagaidām viņu pienākumus veic Kārtības policijas priekšnieks Valdis Suhanovs, aģentūru LETA informēja Cēsu rajona Policijas pārvaldes priekšnieks Jānis Kalniņš. Pašlaik vēl nav izlemts jautājums, kurš vēlāk Cēsīs pildīs Ceļu policijas priekšnieka pienākumus.

Savukārt Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja Preses centra priekšniece Kristīne Mežaraupe aģentūrai LETA sacīja, ka policijā ierosināta arī dienesta pārbaude.

LETA jau ziņoja, ka Brokeru un Salmiņu Valsts policijas Iekšējās drošības birojs aizturēja aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Brokers tiek vainots dokumentu viltošanā un viltotu dokumentu izmantošanā pagājušajā gadā no 27. oktobra līdz 3. novembrim.

Brokers un Salmiņš tiek turēti aizdomās saistībā ar kāda administratīvā materiāla izskatīšanu, kas tika noformēts par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, lēmuma pieņemšanu tajā un tālāko lēmuma maiņu.

Pērnā gada nogalē Cēsu policija par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā aizturējusi kādu cilvēku, par ko noformējusi arī protokolu. Brokers pieņēmis lēmumu par naudas soda uzlikšanu vainīgajam un autovadītāja tiesību atņemšanu uz diviem gadiem.

Šis lēmums tika pārsūdzēts. Atkārtoti izskatot materiālus, vīrietis sodīts nevis par automašīnas vadīšanu reibumā, bet gan par to, ka nav ziņojis par vainīgo šoferi. Līdz ar to viņam piemērots mazāks sods.

Pats Brokers ir neizpratnē par viņa aizturēšanu un viņam izvirzītās apsūdzības neatzīst.

Gan Salmiņam, gan Brokeram piemērots drošības līdzeklis — paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.