Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ceļu policija sola sākt pastiprinātus reidus vēl pirms Līgo svētkiem

Ņemot vērā notikumus pagājušās nedēļas nogalē, kad rallija «Cēsis 2005» laikā tika aizturēti 14 iereibuši autovadītāji, bet uz Latvijas autoceļiem avārijās gāja bojā pieci cilvēki, Ceļu policija sola sākt pastiprinātus reidus vēl pirms Līgo svētkiem.

Ceļu policijas biroja priekšnieks Edmunds Zivtiņš aģentūrai LETA atzina, ka notikumi masu pasākumos pierāda cilvēku vieglprātību un nevēlēšanos izprast apdraudējumu, ko viņi rada, sēžoties pie stūres alkohola reibumā.

Tikai pāris stundu laikā Ceļu policijas specrota Cēsu apkaimē aizturējusi gandrīz desmit iereibušus autovadītājus, 11 šoferi automašīnas vadījuši bez tiesībām, bet viens aizturētais bijis policijas meklēšanā, norādīja Zivtiņš. Vēl vairākus cilvēkus, kuri pie stūres bija sēdušies dzērumā, aizturēja citas policijas struktūrvienības.

Šādu situāciju nevarot vērtēt kā apmierinošu. Tādēļ policija pastiprinātus reidus, pārbaudot, vai transportlīdzekļu vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola, narkotisko vai citu apreibinošo vielu reibumā, sola ne tikai Līgo svētku laikā, bet jau agrāk.

Akciju mērķis būs novērst ceļu satiksmes negadījumu un tajos cietušo personu skaita palielināšanos.

Pēc Zivtiņa teiktā, īpaša uzmanība tiks veltīta Rīgai un tās apkārtnei, kā arī vietām reģionos, kur būs masu pasākumi. Reidu laikā ceļu policisti strādās ne tikai uz maģistrālajiem ceļiem, bet arī uz vietējās nozīmes ceļiem.

Cēsu rajona policijas priekšnieks Jānis Kalniņš aģentūrai LETA atzina, ka šajās dienās arī reģistrēto autoavāriju skaits bijis lielāks, nekā ierasts nedēļas nogalē. Rallija laikā policija reģistrējusi 15 avārijas, no kurām septiņas bijušas ar cietušajiem, bet divas bijušas saistītas ar pašu ralliju.

Starp ātrumposmiem pārbrauciena laikā kāds Latvijas sportists notriecis gājēju, savukārt citviet cietusi kāda skatītāju automašīna.

Cēsu policijas priekšnieks arī informēja, ka šajās dienās sodīts liels daudzums autovadītāju, lielākā daļa — par pieļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.