Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Nokia» un «Apple» apvieno spēkus pārlūka <I>mobilajiem</I> radīšanai

Pirmdien «Nokia» paziņoja, ka vērsīsies pie atklātā pirmkoda programmatūras izstrādātājiem, lai radītu interneta pārlūku jaunās paaudzes mobilajiem telefoniem. Šis pārlūks balstīsies uz «Nokia Series 60» mobilo telefonu programmatūras platformu.

«Series 60» ir lietotāja interfeiss «Symbian» viedo mobilo telefonu (smart phone) operētājsistēmai. «Nokia» izsniedz savas programmatūras lietošanas licences vairākām citām kompānijām, tāpēc jaunais mobilo telefonu interneta pārlūks varētu parādīties daudzu kompāniju telefonu aparātos.  

Mobilo telefonu interneta pārlūks ir svarīgs, jo sērfošana internetā veido pusi no «Nokia» telefonu lietotāju mobilajām aktivitātēm.

Jaunais interneta pārlūks izmantos divus komponentus, kas patlaban tiek lietoti «Apple Computers» «Safari» interneta pārlūkā un «Mac OS X» operētājsistēmā. Šie komponenti balstās uz diviem atklātā pirmkoda interneta pārlūka «Konqueror» elementiem KHTML un KJS. «Konqueror» ir interneta pārlūks, kas darbojas «K Desktop Enviroment» darbvirsmas vidē, kas savukārt veido «Linux» operētājsistēmu lietotāja interfeisu.

«Apple» un «Nokia» drīkst komercializēt savus produktus, kas tiks radīti uz atvērtā pirmkoda produktu bāzes, bet viņiem jāpiedāvā sabiedrībai savu produktu pirmkodi, kā arī sākotnējā pirmkodā veiktās izmaiņas un uzlabojumi.

Pagātnē «Apple» ir kritizēts par to, ka nepiedāvā sabiedrībai savu produktu pirmkodus. Tāpēc nesen kompānija radīja viegli lietojamu un visiem pieejamu pirmkoda datubāzi. Tā bija «Apple» iniciatīva, jo atvērtā pirmkoda programmatūras lietošanas noteikumi viņiem neuzliek pienākumu ko tādu darīt.

Šīs nav pirmās «Nokia» aktivitātes saistībā ar atvērtā pirmkoda programmatūru. Pagājušā mēnesī «Nokia» paziņoja, ka «Linux» sistēmas kodola izstrādātāji ar īpašiem noteikumiem var lietot «Nokia» patentētās tehnoloģijas. Tāpat kompānija paziņoja, ka neļaus lietot savas tehnoloģijas tiem, kas neļauj lietot savus produktus «Linux» sistēmas izstrādātājiem.

Savu jauno mobilo telefonu interneta pārlūku «Nokia» plāno patentēt 2006. gada pirmajā pusē.