Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maikls Džeksons attaisnots pilnībā

Zvērināto tiesa pirmdien attaisnoja mūziķi Maiklu Džeksonu visās viņam izvirzītajās apsūdzībās, izbeidzot dramatisko tiesu par zēna seksuālu izmantošanu, kas draudēja izjaukt viņa karjeru un ieslodzīt viņu cietumā uz gandrīz diviem gadu desmitiem.

Džeksons sagrāba sava galvenā advokāta Toma Mesero roku un turēja pie sejas lakatiņu, kad tienesis lasīja spriedumu žurnālistu pilnajā tiesas sēdē. Sprieduma nolasīšanu nebija atļauts filmēt, bet no tiesas zāles tiešraidē tika nodrošināta audiopārraide.

Džeksona māte Ketrīna pēc attaisnojošā sprieduma pasludināšanas pirmajā apsūdzības punktā sabruka un sāka raudāt, un viņu mierināja mūziķa brāļi un māsas. Tiesas zālē raudāja arī Džeksona advokāte Sjūzena Ju.

Džeksons pats izskatījās manāmi šokēts, kad pameta tiesas sēdi. Viņš pamāja faniem, bet atteicās komentēt žurnālistiem spriedumu. Džeksona ģimene pēc tiesas atgriezās viņa rančo «Neverland».

Mūziķa advokātu komanda nevēlējās runāt ar žurnālistiem, norādot tikai, ka «taisnība ir uzvarējusi».

Pie tiesas zāles ārpusē atradās milzīgs fanu pūlis, kas uzgavilēja pēc sprieduma pasludināšanas katrā apsūdzības punktā. Daudzi Džeksona atbalstītāji izplūda asarās, un žurnālisti pie tiesas zāles notiekošo raksturoja kā «pilnīgu histēriju».

Zvērināto tiesa apspriedās septiņas dienas, pirms pieņēma attaisnojošu spriedumu visos apsūdzības punktos.

Tiesa, kas sākās 31. janvārī, uzklausīja aptuveni 140 liecinieku liecības un izpētīja aptuveni 600 pierādījumu priekšmetus.

46 gadus vecais Džeksons bija apsūdzēts par 13 gadu veca zēna seksuālu izmantošanu 2003. gada februārī vai martā, zēna dzirdīšanu ar vīnu un sazvērestības rīkošanu, lai turētu nebrīvē zēna ģimeni un piespiestu viņus piedalīties mūziķi slavinošā videofilmā.

Tiesas procesu pret Džeksonu izraisīja 2003. gada februārī pārraidītā skandalozā žurnālista Martina Bašira dokumentālā filma par Džeksonu.

Pēc sprieduma zvērinātie sacīja, ka «mēs vienkārši meklējām pierādījumus un lielā mērā bijām vienisprātis».

Kāds no zvērinātajiem norādīja, ka viņus nav ietekmējis Džeksona slavenības statuss. «Pašā sākumā mēs vienojāmies, ka mums uz viņu jāskatās kā uz personu, nevis kā uz slavenību.»

Galvenais apsūdzības uzturētājs prokurors Toms Snedons, kas par Džeksona notiesāšanu cīnās jau kopš deviņdesmito gadu sākuma, aizstāvēja savu lēmumu apsūdzēt mūziķi. «Mēs rīkojāmies pareizi, pareizu iemeslu vadīti,» preses konferencē sacīja Snedons, norādot, ka «negrasās atvainoties par to, ko mēs darījām». Viņš noraidīja minējumus, ka Džeksona vajāšana viņam kļuvusi par pagātnes atriebību.

Snedons arī 1993. gadā vadīja lietu pret Džeksonu sakarā ar toreiz viņam izteiktajām apsūdzībām par kāda zēna aizskaršanu.

«Džeksona kunga pagātnei nav nekāda sakara ar šo lietu,» sacīja Snedons, piebilstot, ka viņš ir vienmēr gatavs sākt izmeklēšanu, ja parādīsies kādas jaunas apsūdzības pret Džeksonu. Tajā pašā laikā viņš atzina, ka «lieta ir izbeigta. 37 gadu laikā es ne reizi neesmu apstrīdējis zvērināto spriedumu».

Advokāti uzstāja, ka Džeksona apsūdzētājs, mātes pamudināts, izgudroja stāstu par viņa aizskaršanu, lai ģimene varētu iegūt naudu no mūziķa. Zvērinātie atzina, ka viņiem bijis grūti noticēt mātes stāstītajam.