Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzziņa: Maikla Džeksona biogrāfija

Maikls Džozefs Džeksons piedzima 1958. gada 29. augustā Gerijā Indiānas štatā. Viņš bija septītais no deviņiem bērniem stingrā tērauda rūpnīcas strādnieka Džozefa un mātes Ketrīnas ģimenē.

Maikla Džeksona muzikālā karjera sākās piecu gadu vecumā, kad viņš kā vadošais dziedātājs uzstājās kopā ar brāļiem grupā «Jackson 5». Sākumā brāļi uzstājās klubos, bet 1968. gadā parakstīja līgumu ar toreiz labāko ierakstu studiju Amerikā «Motown» un pārcēlās uz dzīvi Kalifornijā. Grupas pirmie četri singli kļuva par sensāciju, un Maikla Džeksona ceļš uz zvaigznes pasauli un dīvainībām bija atvērts.

Jau bērnībā Džeksons bija pretrunīga persona.

Uz skatuves viņš demonstrēja izcilu pašpārliecinātību, atkārtojot soulmūzikas leģendas Džeimsa Brauna kustības un dziedot ar pieauguša cilvēka emocijām. Bet privātajā dzīvē viņš bija ārkārtīgi kautrīgs un kluss.

«Manā pagātnē ir daudz skumju,» 1993. gadā Maikls sacīja Opras Vinfrijas šovā. «Mans tēvs mani sita. Bija grūti paciest sitienus un pēc tam kāpt uz skatuves. Viņš bija stingrs, ļoti ass un bargs.»

Brāļu Džeksonu popularitāte turpināja pieaugt, un 1977. gadā Maikls piedalījās savā pirmajā kinofilmā «The Wiz» kopā ar Daienu Rosu. Presē parādījās pirmās ziņas par Maikla dīvaino uzvedību, un baumoja, ka viņš kļuvis apsēsts ar putnubiedēkļa tēlu, ko viņš tēloja filmā.

Svarīgāks ir fakts, ka filmas uzņemšanas laikā Maikls Džeksons iepazinās ar producentu Kvinsiju Džounsu, kas producēja trīs Maikla albumus, kuri astoņdesmitajos gados padarīja viņu par lielāko superzvaigzni pasaulē: «Off The Wall», «Thriller» un «Bad». Albums «Thriller» tika pārdots gandrīz 50 miljonos eksemplāru, un vairāki to pavadošie krāšņie videoklipi bija revolūcija popmūzikā, piespiežot MTV pieņemt melnādainos māksliniekus.

Tomēr, kā klasiskā Holivudas stāstā, Maikla Džeksona milzīgo slavu pavadīja stāsti par viņa dīvaino uzvedību un problēmām privātajā dzīvē.

Viņš sāka tērēt miljoniem dolāru, lai savā tuvumā nodrošinātu rotaļlietas un lelles. Viņš iegādājās milzīgu rančo Kalifornijas štata vidienē un pārvērta to par privātu fantāzijas pasauli «Neverland», ko papildināja izklaides parks un zooloģiskais dārzs.

Tika ziņots, ka Džeksons veicis daudzas plastiskās operācijas un pakļāvis sevi bīstamām ķimikālijām, lai padarītu gaišāku savu ādu. Pats Džeksons apgalvo, ka viņam ir ādas slimība un ka viņa ādas krāsa ir mainījusies pigmentu trūkuma dēļ. Savukārt par plastiskajām operācijām Džeksons teic, ka viņš 1979. gadā nokritis no skatuves un salauzis degunu, pēc kā viņam veikta operācija, lai to atjaunotu. Vēlāk viņa degunam veikta vēl viena operācija, jo pirmā nav bijusi īsti izdevusies un viņam bijis grūti elpot. Vēl vairākām operācijām mūziķis pakļauts 1984. gadā pēc tam, kad apdega «Pepsi» reklāmas filmēšanas laikā.

Rančo «Neverland» vajadzēja kļūt par Džeksona patvērumu, tomēr ironiskā kārtā tas kļuvis par instrumentu viņa vajāšanai. Viņš bieži uz rančo uzaicināja bērnu grupas, bieži vien no slimnīcām, un 1993. gadā kāda 13 gadu veca zēna ģimene apsūdzēja Džeksonu bērna aizskaršanā.

Amatpersonas sāka plašu izmeklēšanu, bet tā arī neatrada nevienu citu bērnu, kas arī apstiprinātu šādas apsūdzības. Amatpersonām neizdevās izvirzīt Džeksonam apsūdzības, jo viņš panāca mierizlīgumu ar apsūdzētāja ģimeni. Baumo, ka Džeksons samaksājis aptuveni 19 miljonus ASV dolāru.

1994. gadā Džeksons apprecējās ar Elvisa Preslija vienīgo meitu Lisu Mariju, bet viņu laulība ilga tikai 19 mēnešus. 1996. gadā Džeksons apprecējās ar 37 gadus veco medicīnas māsu Debiju Rovu, kas viņam dāvāja divus bērnus: 1997. gadā dzimušo Prinsu Maiklu Junioru un 1998. gadā dzimušo Perisu Maiklu Ketrīnu. 1999. gadā pāris izšķīrās, un bērni palika pie Džeksona.

Tajā pašā laikā Džeksona muzikālo karjeru vajāja problēmas — viņa līgums ar «Sony Music» par rekordlielu summu bija finansiāla neveiksme. Pēc tam viņš tika ierauts tiesas prāvā ar savu ilggadējo producentu Marselu Avrahamu, un tās laikā sāka izplatīties baumas, ka Džeksons strauji tuvojas bankrotam.

Runas par plastisko operāciju sekām pastiprināja Džeksona ierašanās tiesā ar plāksteri uz deguna. Vēl lielāku izbrīnu izraisīja Džeksona izdarības Berlīnes viesnīcā, uz balkona bīstami saviem faniem rādot savu nepilnu gadu veco dēlu.

2003. gada beigās policija pārmeklēja Džeksona rančo sakarā ar apsūdzībām bērna seksuālā izmantošanā. Apsūdzētājs bija 13 gadu vecs zēns, ar ko Džeksons sadraudzējies un kas bieži uzturējies viņa rančo.

Pēc gandrīz pusgadu ilgas cīņas tiesā Džeksons pirmdien, 13. jūnijā, tika atzīts par nevainīgu visās viņam izvirzītajās apsūdzībās.