Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērnu nometnes vadītāju pieķer stiprā reibumā

Bērnu un ģimenes lietu ministrija pirmdien stiprā alkohola reibumā pieķērusi bērnu nometnes vadītāju Iecavā, turklāt izrādījies, ka nometne darbojas nelegāli. Atklāto pārkāpumu dēļ nometne nekavējoties slēgta.

Bērnu un ģimenes lietu ministrijas inspektore konstatējusi, ka nometne Iecavā, Grāfa laukumā, nebija saskaņota ar pašvaldību, nebija saņemtas vajadzīgās atļaujas tās darbībai.

Nometnes vadība nebija noslēgusi rakstveida līgumus ar vecākiem par bērnu uzņemšanu nometnē, kas precīzi aprakstītu nometnes vadības atbildību un pienākumus. Turklāt nometnes vadītājs atradās stiprā alkohola reibumā — policija viņa izelpā konstatēja 2,3 promiles.

Noskaidrojies, ka vecāki savus bērnus uz Iecavu nosūtījuši, tikai mutiski vienojoties ar nometnes vadītāju. Nometnes vadītājs pārbaudē nevarēja pat precīzi atbildēt uz jautājumu — cik bērnu atrodas viņa vadītajā nometnē. Faktiski nometnē uzturējās 18 bērni no Rīgas, no pirmsskolas vecuma līdz 18 gadiem.

Bērni no šīs nometnes pašlaik tiek nogādāti savās ģimenēs. Notikuma vietā strādā Bauskas policija un Ekonomikas policija.

Bērnu un ģimenes lietu ministrija atkārtoti aicina vecākus rūpīgi izvēlēties, kur bērni pavada vasaras brīvlaiku. Ja vasaras brīvlaika pavadīšanai izvēlēta nometne, vecākiem jānoskaidro, vai izvēlētās nometnes vadītājs ir apguvis Izglītības un zinātnes ministrijas akreditētu nometņu vadītāju kursu programmu un saņēmis attiecīgu apliecību, lai izvairītos no iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem nākotnē.

Pārbaudes vasaras nometnēs plānotas arī turpmāk.