Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksāmenu laikā aizvāc mašīnas ar nelaimīgiem numuriem

Šanhajā no ielām aizvāc mašīnas ar abiturientiem nelaimīgiem numuriem.

Lielākā Šanhajas autofirma eksāmenu laikā neļauj uz ielām izbraukt automašīnām, kuru numurā ir eksāmenu kārtotājiem nelaimīgais cipars — četri. To dara tādēļ, lai palīdzētu abiturientiem sekmīgi nokārtot iestājeksāmenus.

Vārds «četri» Šanhajas dialektā nozīmē ‘cilvēks-neveiksminieks’.

«Daudzi vecāki atsakās sēsties taksometrā ar numuru četri. Iepriekšējos gados esam saņēmuši daudz pārmetumu, ka eksāmenu laikā vedam abiturientus ar šādu numuru taksometriem,» skaidro lielākās taksometru firmas pārstāvis.

Vecāki un bērni Ķīnā dara visu iespējamo, lai palielinātu iespēju bērniem gūt panākumus stingrajos eksāmenos, no kā ir atkarīgs, vai bērni iestāsies augstskolā un būs konkurētspējīgi darba tirgū.

Arī krāpniecība pieņemas spēkā — nesen tika atklāti 28 gadījumi, kad piedāvā nopirkt atbildes uz eksāmenu jautājumiem. Pagājušajā gadā vairāki ierēdņi, arī pasniedzēji, saņēma cietumsodu par eksāmenu tekstu pārdošanu.

Šogad eksāmenus, kuri ilgst četras dienas, kārto 8,6 miljoni Ķīnas abiturientu.