Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērk mazus mājokļus

Lietoto dzīvokļu cenas arī maijā turpinājušas mazliet augt, tāpēc daļa rīdzinieku pērk nelielu mītni, turklāt prestižo rajonu vietā sāk izvēlēties arī nomales.

Lai gan, vasarai tuvojoties, mājokļu un citu īpašumu pirkšana un pārdošana kā parasti norit sparīgāk, saskaņā ar lielāko nekustamo īpašumu uzņēmumu vērtēšanas speciālistu apkopoto tirgus informāciju jūtams cenu kāpums vairs nav novērots. Mītnes padārdzinājušās tikai par kādu procentu, bet dažos rajonos pat kļuvušas mazliet lētākas.

Cenu izmaiņas sērijveida dzīvokļiem pēdējo mēnešu laikā ir atšķirīgas — atkarībā no mikrorajona. Kopumā cenas joprojām kāpj — aprīlī un maijā vidēji par 1-3%, secinājuši SIA «Ober-Haus» Vērtēšanas servisa speciālisti.

Maijā vidējā sērijveida dzīvokļu cena sasniegusi 797 EUR/m2 — salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, tā augusi par 2,6% jeb 17 EUR/m2, liecina SIA «Latio» ziņas. Vislielākais cenu kāpums bijis Pļavniekos, Mežciemā un Juglā. Bet Purvciemā dažu sēriju (103., 104.) dzīvokļiem cenas ir samazinājušās. SIA «Ober-Haus» secinājumi atšķiras — Purvciemā cenas aug joprojām visstraujāk, tam seko Mežciems un Pļavnieki.

Pircēji vispirms mītni meklē rajonos, kurus viņi labi pazīst, vai prestižajās vietās, piemēram, Teikā, Purvciemā, Pļavniekos, bet, uzzinot par turienes augstajām cenām, izvēlas Juglu, Ķengaragu, Vecmīlgrāvi vai Bolderāju, secina «Ober-Haus». Cenas dēļ pieprasītākie ir 1-2 istabu dzīvokļi, kā arī vienistabas viesnīcu vai mazģimeņu tipa dzīvojamās platības. Tāpēc padārdzinājums šiem dzīvokļiem ir lielāks. Pieprasītāko projektu — 103., 104., 119. sērijas un speciālo projektu māju — dzīvokļu cenu kāpums ir lielāks nekā vecajos lietuviešu un Hruščova laika namos.

Kā norāda «Latio», tirgū ienāk jauna pircēju kategorija, kuri izvēlas lētākus dzīvokļus, piemēram, Sarkandaugavā pieprasīti ir dzīvokļi vecajās koka mājās. Lielākais pieprasījums bijis pēc nelieliem dzīvokļiem Bolderājā, Sarkandaugavā.

Jūnijā cenu kāpums varētu turpināties «pēc inerces», bet nākamajos mēnešos gaidāma cenu stabilizēšanās, prognozē «Ober-Haus».