Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bojārs pieprasa atjaunošanu Rīgas brīvostas valdes vadītāja amatā

Bijušais Rīgas mērs Gundars Bojārs (LSDSP) vērsies tiesā, prasot atjaunot viņu Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā.

Rīgas Ziemeļu rajona tiesā aģentūra LETA uzzināja, ka 26. maijā saņemta Bojāra prasība pret Rīgas brīvostas pārvaldi, kurā lūgts atzīt par spēkā neesošu darba uzteikumu, atjaunot viņu darbā un piedzīt kompensāciju par darba piespiedu kavējumu. Tiesa Bojāra prasību izskatīs 30. jūnijā plkst. 10.

Aprīļa beigās par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju tika ievēlēts Rīgas vicemērs Andris Ārgalis (TP).

Jauna brīvostas valdes priekšsēdētāja ievēlēšana bija vajadzīga, jo iepriekšējais valdes priekšsēdētājs Bojārs amatu zaudēja līdz ar jaunu Rīgas Domes pārstāvju iecelšanu brīvostas valdē.

Bojārs aģentūrai LETA toreiz sacīja, ka, iespējams, iestāsies par tiesībām saglabāt Rīgas brīvostas valdes locekļa amatu, jo to pieļaujot Rīgas brīvostas pārvaldes nolikums.

Pagājušā gada maijā valdības apstiprinātajā Rīgas brīvostas pārvaldes nolikumā teikts, ka brīvostas valdes locekļus ieceļ uz trim gadiem. Kā uzskata Bojārs, lai viņu varētu atlaist, būtu jāmaina šis nolikums. Nolikumā gan minēts, ka valdes locekļus ieceļ un atbrīvo no amata saskaņā ar «Likumu par ostām». Šajā likumā savukārt teikts, ka pašvaldības pārstāvjus Rīgas ostas valdē amatā ieceļ un no amata atbrīvo ar attiecīgās pilsētas Domes lēmumu.

Bojārs atturējās sīkāk komentēt tālākos soļus, norādot, ka vēlas iepazīties ar viņa atlaišanas motivāciju. Viņš arī norādīja, ka ar brīvostas valdi noslēgtais līgums nekādas kompensācijas pēc atlaišanas neparedz, turklāt viņš nekad neesot apgalvojis pretējo.