Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aiztur trīs vīriešus par sieviešu nosūtīšanu seksuālai izmantošanai

Aizdomās par sieviešu nosūtīšanu seksuālai izmantošanai uz ārvalstīm Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki aizturējuši trīs vīriešus, kuri, iespējams, vairāku gadu garumā vervējuši un nosūtījuši sievietes, arī kādu nepilngadīgo. Sievietes tika sūtītas uz Vāciju un Spāniju.

Šā gada jūnijā Valsts policijas (VP) Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) ONAP Narkotiku apkarošanas biroja (NAB) 2. nodaļas darbinieki cīņai ar cilvēku tirdzniecību sadarbībā ar Jēkabpils rajona policijas pārvaldes darbiniekiem aizdomās par personu nosūtīšanu seksuālai izmantošanai uz ārvalstīm Jēkabpilī aizturēja divus vīriešus: 1975. gadā dzimušo Mairi un 1965. gadā dzimušo Aigaru, savukārt Rīgā tika aizturēts trešais — 1979. gadā dzimušais Jurijs.

Par šo faktu ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 1651. panta 3. daļas «Par personas nosūtīšanu ar tās piekrišanu uz ārvalsti seksuālai izmantošanai, ja to izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas attiecībā uz mazgadīgo,» kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu.

Izmeklēšanas laikā policijas darbinieki noskaidrojuši, ka aizturētie laika posmā no 2000. līdz 2003. gadam seksuālai izmantošanai savervējuši un nosūtījuši vismaz deviņas sievietes, arī kādu nepilngadīgu personu. Kā liecina policijas darbinieku rīcībā esošā informācija, sievietes tika meklētas no pašu aizturēto paziņu loka, solot labas peļņas iespējas. Sešas no cietušajām tika nogādātas Vācijas bordeļos, savukārt trīs — Spānijas.

Tāpat noskaidrots, ka atsevišķos gadījumos aizturētie no līdzdalībniekiem ārzemēs par piegādātajām sievietēm saņēmuši noteiktu naudas summu — līdz pat 600 eiro. Mairis laikā no 2004. līdz 2005. gadam uz Spāniju un Vāciju seksuālai izmantošanai mēģinājis nosūtīt vēl vismaz divas sievietes.

Aizturētajiem piemērots drošības līdzeklis — policijas uzraudzība.