Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Veidos apsargājamas velosipēdu stāvvietas Rīgā

Rīgas Dome, a/s «Rietumu banka» un Latvijas Arhitektu savienība (LAS) vienojušās par sadarbību velosipēdu stāvvietu ierīkošanā Rīgā. Paredzēts, ka pirmās apsargājamas stāvvietas velosipēdiem pie sabiedriskajām ēkām Rīgā varētu parādīties jau šovasar.

Kā pirmdien preses konferencē norādīja Rīgas mērs Aivars Aksenoks (JL ), Rīga velostāvvietu jautājumā varētu ņemt piemēru no Vjetnamas, kur savulaik strādāja pašreizējais pilsētas galva. Viņš teica, ka Vjetnamas pilsētās jebkurā vietā, kur parasti pulcējas liels cilvēku skaits, ir ierīkotas speciālās stāvvietas velosipēdiem.

Pilsētas galva atzīmēja, ka patlaban pie vairākiem lielveikaliem ir ierīkotas vietas, kur iedzīvotāji var atstāt velosipēdus, taču tajās nav nodrošināta apsardze. Savukārt šā projekta gaitā pie sabiedriskajām ēkām ir paredzēts ierīkot drošas un funkcionālās velostāvvietas, kurās būs nodrošināta apsardze. Rīgas mērs piebilda, ka cilvēki savus braucamos varētu atstāt šajās stāvvietās par nelielu, simbolisku samaksu.

Aksenoks pastāstīja, ka jau nākamā gada budžetā paredzēts atvēlēt līdzekļus, lai varētu sākt jauna veloceliņa vai tā atsevišķa posma izbūvi Rīgā. Pēc viņa vārdiem, tas varētu būt veloceliņš uz Juglu, Vecmīlgrāvi vai Dārziņiem.

Paredzēts, ka saskaņā ar šodien parakstīto nodomu protokolu tiks rīkots arhitektu plenērs, lai atrastu īpašu velostāvvietu risinājumu, kas iekļautos pilsētvidē. Savukārt Rīgas pašvaldības ieguldījums šajā projektā būs zemes gabalu atvēlēšana stāvvietu ierīkošanai.

Rietumu bankas viceprezidente Inga Šīna preses konferencē uzsvēra, ka Rīgai būtu jāizmanto Eiropas pilsētu pieredze veloinfrastruktūras attīstīšanā. Viņa piebilda, ka šajā ilgtermiņa projektā bankai netiek dotas ekskluzīvas tiesības un tajā varēs iesaistīties jebkurš uzņēmējs, kuram par šo projektu radīsies interese.