Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izvirzīs stingrākus nosacījumus iebraukšanai Vecrīgā

Rīgas Domes Satiksmes un transporta lietu komiteja otrdien nolēma, ka nepieciešams izvirzīt stingrākus nosacījumus iebraukšanai Vecrīgā.

Kā tika secināts komitejas sēdē, daudzi autovadītāji Vecrīgu izmanto tranzītam, piegādes transports, kuram būtu atļauts Vecrīgā iebraukt tikai no rīta, brauc arī naktī. Bieži braucēji Vecrīgā pārkāpj noteikumus — novieto automašīnas neatļautās ielās, brauc pa gājēju ielām, pārsniedz atļauto ātrumu un tamlīdzīgi.

Komiteja nolēma Rīgas Domes Satiksmes departamentam uzdot sagatavot statistiku par autobraucējiem, kas izmanto Vecrīgu tranzītam.

Tika arī uzdots izvērtēt iespējas izsniegt caurlaides iebraukšanai Vecrīgā nevis lietotājam, bet konkrētam transportlīdzeklim, un, ja šā transporta līdzekļa vadītājs pārkāpj noteikumus, caurlaidi atņemt. Tāpat tika ierosināts, ka uz vienu dzīvokli Vecrīgā varētu izsniegt tikai vienu bezmaksas caurlaidi.

Komiteja arī nolēma, ka būtu jāpaaugstina maksa par iebraukšanu Vecrīgā, lai samazinātu iebraukt gribētāju skaitu. Maksu būtu iespējams paaugstināt no nākamā gada.

Tāpat Satiksmes departamentam tiks uzdots izskatīt iespēju aizliegt Vecrīgā iebraukt autobusiem, lai gan viesnīcas iebilst, kā tas vajadzīgs tūristu pārvadāšanai.

Kā vienu no iespējamiem risinājumiem Satiksmes departamenta pārstāvji minēja Vecrīgas sadalīšanu sektoros — attiecīgi autovadītājiem tiktu izsniegtas caurlaides iebraukšanai un izbraukšanai tikai vienā no vecpilsētas daļām, lai mazinātu tranzīta plūsmu.

Šo priekšlikumu gan deputāti pagaidām vērtēja atturīgi.

Tika nolemts, ka uz nākamo sēdi, kad tiks lemts par satiksmes jautājumiem Vecrīgā, tiks uzaicināta arī Rīgas Pašvaldības policija, lai pārrunātu jautājumus par pārkāpumu kontroli.