Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

<I>Taksisti</I> vēlas paaugstināt iekāpšanas maksu līdz diviem latiem

Taksometru pārvadātāju kompānijas vēlas paaugstināt iekāpšanas tarifu taksometros līdz diviem latiem. Par to aģentūru LETA informēja Rīgas Domes Satiksmes departamenta Pasažieru komercpārvadājumu daļas vadītāja Dana Ziemele.

Līdz šim maksa par iekāpšanu taksometrā bija 0,40 latu dienā un 0,60 latu naktī.

Maksimālo maksu par vienu nobraukto kilometru varētu paaugstināt no 0,30 latiem dienā un 0,40 latiem naktī līdz 0,50 latiem par vienu kilometru gan dienā, gan naktī. Maksimālo maksu par gaidīšanu taksometru pārvadājumu kompānijas plāno pacelt no četriem latiem līdz pieciem latiem.

Kā norādīja Ziemele, lēmums par maksimālā tarifa noteikšanu būs jāpieņem Rīgas Domei. Viņa prognozēja, ka tas varētu notikt rudenī pēc Rīgas Domes darbinieku atvaļinājumu beigām.

Kā skaidroja Ziemele, jauns tarifs Rīgas Domei jānosaka saistībā ar grozījumiem Latvijas autopārvadājumu likumā. Līdz šim pašvaldība noteica precīzu tarifu, un maksa par pārvadājumiem nedrīkstēja būt ne augstāka, ne zemāka.

Tagad pašvaldībai jānosaka maksimālais tarifs. «Tas nozīmē, ka pašvaldība noteiks tarifa «griestus», par kuriem augstāku maksu prasīt nevarēs». Taču pārvadātāji drīkstēs iekasēt mazāku maksu par pārvadājumiem, skaidroja Ziemele.

Viņa informēja, ka Satiksmes departaments savus priekšlikumus maksimālajam tarifam lūdzis iesniegt 38 taksometru kompānijām. Tie saņemti no 27 kompānijām.