Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Pasts plāno palielināt tarifus

Latvijas Pasts (LP) iecerējis palielināt pasta sūtījumu tarifus, nosakot iekšzemes standartu sūtījumu tarifu 20 santīmu apmērā līdzšinējo 15 santīmu vietā.

Kā otrdien žurnālistus informēja LP ģenerāldirektors Gints Škodovs, Pasts piedāvās Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai noteikt tarifu 20 santīmu apmērā, kas varētu saglabāties šādā līmenī vairākus gadus.

Lai jaunais tarifs saglabātos nemainīgs līdz 2008. gadam, tam, pēc LP aprēķiniem, jābūt 23 santīmu apmērā.

Līdztekus esošajiem LP plāno ieviest jaunu pakalpojumu — A klases jeb prioritāros sūtījumus, kurus Latvijā piegādātu 24 stundu laikā. Šo sūtījumu tarifs plānots 30 santīmu apmērā. Pagaidām par šo pakalpojumu LP diskutē ar SPRK, kas izvirza prasību ieviest laika zīmogu līdzšinējā kalendārā zīmoga vietā. LP uzskata, ka laika zīmoga ieviešana pārāk sadārdzinātu jauno pakalpojumu.

Pastkaršu tarifus LP saglabās esošajā desmit santīmu apmērā un centīsies iedzīvotājus stimulēt izmantot šo sūtījumu veidu. Arī turpmāk LP plāno rīkot svētku akcijas, kuru laikā iekšzemes sūtījumu cena varētu būt 15 santīmu.

Līdzīgas izmaiņas paredzētas arī starptautisko sūtījumu tarifiem.

LP ģenerāldirektors atzina, ka tarifu paaugstināšana ir ļoti jutīgs jautājums, vienlaikus norādot, ka esošie tarifi ir spēkā kopš 1998. gada, kad vēstuļu pašizmaksa jau pārsniedza tarifus un bija 15,5 santīmi.

«Negribam ar brīvā tirgus pieaugumu subsidēt regulējamos pakalpojumus,» tarifu paaugstināšanas nepieciešamību pamatoja Škodovs. Viņš uzsvēra, ka kopš 1998. gada degvielas izmaksas pieaugušas par 60%, elektrības un apkures izmaksas — par 20%. Darbinieku algas, kas veido 60% no LP izmaksām, šajā laika posmā pieaugušas par 90%.

Lai kompensētu tarifu pieaugumu, LP piedāvās lauku iedzīvotājiem bez maksas izmantot abonentu kastītes, ja tās tiks abonētas vismaz uz gadu. Šāds piedāvājums būs izdevīgs arī LP, jo pastniekam nebūs jāpiegādā korespondence iedzīvotāju dzīvesvietā.

LP regulējamo pakalpojumu tarifus SPRK kontrolēs līdz 2008. gadam.