Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Masāža ar otiņām — ātrā palīdzība sejas ādai

Masāža ar otiņām pamatojas uz Austrumu medicīnas principiem. Tajā izmanto dabiskas no kazas astes akota izgatavotas vēdekļveida otiņas. Procedūra ne tikai uzlabo ādas izskatu, bet sniedz patīkamas, relaksējošas sajūtas.

Ar otiņu palīdzību kosmētiskais līdzeklis tiek ievadīts ādā maksimālā daudzumā un iekļūst tajā dziļāk. Turpretim, masējot ar rokām, daļa no tā iesūcas speciālista ādā.

Procedūras laikā izmanto īpašus preparātus, piemēram, serumus un vitamīnu ampulas, kuriem ir viegla konsistence, jo ne katru līdzekli var iemasēt ar otiņām. Tie lēni iesūcas ādā un sniedz efektīvu rezultātu.

Lielākoties otiņu masāžu izdara papildus sejas pamatprocedūrai, veicot sejas attīrīšanu un uzklājot masku. Atkarībā no ādas tipa un stāvokļa masāžu ar otiņām veic aptuveni 10–15 minūtes (visa procedūra ilgst vismaz stundu).

Parasti masāžas laikā lieto C vitamīna serumu, kas, atbilstoši klienta vajadzībām, var būt papildināts ar aktīvām alvejas, kaviāra, aļģu, zaļās tējas u. c. piedevām vai austeru ekstraktu. C vitamīnam piemīt stimulējoša un imunitāti stiprinoša iedarbība. Lietojot to ārīgi, āda tiek atsvaidzināta un kļūst elastīgāka.

Šī masāža ieteicama vasarā, jo C vitamīns mazina saules UV starojuma kaitīgo iedarbību.

Procedūra ieteicama pēc ziemas mēnešiem, kad āda cietusi no vēja un sala vai arī kļuvusi pelēka, daudz laika pavadot telpās, kā arī pēc pārciestām slimībām.

Masāža ar otiņām dažkārt kalpo kā ātrā palīdzība, lai ātri panāktu vizuālā izskata uzlabošanos, it īpaši, ja to papildina ar modulējošām maskām.

Tāpat kā jebkurš skābs produkts arī C vitamīns atloba ādas raga kārtiņu. Taču tas nav tik koncentrēts kā, piemēram, citrona sula, un atšķirībā no citrona sulas nevis padara to sausu, bet mitrina ādu. Šī procedūra ādu nomierina, padara gludāku, izlīdzina sārtās un bālās vietas. Ja āda ir sausa, ar mikroplīsumiem, C vitamīns kalpo kā dezinficējošs līdzeklis.

Masāžu veic pēc īpaši izstrādāta principa:

  • reizēm lēnas, sinhronas kustības pārtop straujākās, otiņai atraujoties no ādas, un tad atkal kļūst plūstošas;
  • masāžu veic pa noteiktām sejas līnijām, ietverot arī kaklu un dekoltē zonu;
  • kustību virzienus piemēro atbilstoši klienta vajadzībām. Vietas, kurām vajadzīga īpaša kopšana, ar otiņu un preparātu apstrādā ilgāk;
  • relaksācijas pastiprināšanai procedūras laikā skan otiņas kustībām pieskaņota mūzika.


Šī masāža īpaši ieteicama cilvēkiem ar jutīgu, kuperozu sejas ādu un izteiktu asinsvadu kapilāru tīklojumu. Tas ir vienīgais veids, kā uzlabot ādas izskatu, ja tā ir ļoti sausa, apsārtusi, pārsauļota, savilkta un jebkurš pieskāriens ir nepatīkams un sāpīgs.

Profilakses nolūkā masāžu ar otiņām vēlams veikt kursa veidā, piemēram, reizi nedēļā vienu mēnesi. Tā nav pieļaujama, ja āda ir iekaisusi.