Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jāņu dienas ielīgošana Valmieras pilsdrupās

Otrdien, 21. jūnijā, jau ceturto gadu pēc kārtas Valmieras pilsdrupu laukumā notiks Jāņu dienas ielīgošana.

Iedzīvotāji aicināti apmeklēt Zāļu tirgu, klausīties Jāņu dziesmas, pīt vainagus, skatīties teātra izrādi un baudīt Jāņu sieru un alu.

No plkst. 11.00 pilsdrupās darbosies ikgadējais Zāļu tirgus. Joprojām tiek aicināti pieteikties amatnieki (tālrunis 42-23620, mobilais tālrunis 6449300).

Plkst. 14.00 sāksies Jāņu dienas ielīgošana. Jāņu dienu ielīgos folkloras kopas «Dore», «Trīnes» un «Gaujmalietes». Kā katru gadu, iedzīvotāji tiks aicināti pīt vainagus no Jāņu zālēm pilsdrupās.

Plkst. 21.00 varēs skatīties muzikāli horeogrāfisko uzvedumu «Saulgriežu mistērijas», ko uzvedīs Valmieras kultūras centra tautas deju kopa «Pastalnieki» un Kauguru pagasta amatierteātris «Vīzija». Izrādes tapšanu finansiāli atbalstījusi Valmieras pilsētas Dome, Valmieras rajona padome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Uzvedumā tiks atspoguļoti fragmenti no vecās saulgriežu svinēšanas. Skatītāji varēs vērot laiku no Līgo dienas rīta līdz pat Jāņu dienas rītam — saimes gatavošanos vakara svētkiem, siera siešanu, zāļu lasīšanu, pirtī iešanu un citus Jāņu dienai raksturīgos rituālus.

Skatītāji tiks cienāti arī ar Jāņu sieru un alu.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Jāpiebilst, ka Līgo vakarā, 23. jūnijā, Valmieras brīvdabas estrādē būs skatāma Cēsu Tautas teātra muzikālā izrāde «Kas tie tādi, kas dziedāja», kas tapusi pēc Ādolfa Alunāna darbu motīviem. Bet pēc tam būs balle.

Jāpiebilst, ka muzikāli horeogrāfisko uzvedumu «Saulgriežu mistērijas» interesenti varēs skatīt arī 17. jūnijā Dikļu pagasta estrādē, 22. jūnijā Valmieras vasaras kafejnīcā «Zeme» un Kauguru pagasta estrādē, bet 23. jūnijā Burtnieku pagasta estrādē un pie Augstrozes baznīcas.