Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Videonovērošana vajadzīga vismaz 70 vietās Rīgā

Rīgas domes Drošības un kārtības komitejas sēdē deputāti otrdien uzklausīja Rīgas pašvaldības policijas (RPP) priekšnieku Jāni Geduševu. Viņš informēja klātesošos par situāciju ar videonovērošanas sistēmu uzstādīšanas gaitu Rīgā.

Deputātiem šis ir 2. maijā sāktais darbs, kad pēc Aivara Aksenoka (JL) ierosinājuma tika uzdots apzināt tās vietas galvaspilsētā, kur būtu uzstādāmas videonovērošanas iekārtas. Par to «Apollo» informēja Rīgas domes Informācijas un sabiedrisko attiecību nodaļā.

RPP priekšnieks informēja klātesošos, ka apzinātas vietas, kur pilsētā būtu jāuzstāda videonovērošanas iekārtas, tika kopā ar Informācijas tehnoloģiju centru (ITC). Šobrīd esot izraudzīti 70 līdz 80 objekti, pie kuriem nepieciešams uzstādīt videonovērošanas iekārtas.
Provizoriskas aplēses liecina, ka vienas videonovērošanas iekārtas uzstādīšanai un signāla noraidīšanai ir vajadzīgi vismaz 19 tūkstoši latu.

RPP priekšnieks Geduševs iepazīstināja deputātus ar pieeju, kāda lietota visus izraudzītos objektus pēc svarīguma un nozīmības sadalot trijās nosacītās grupās. Pirmajā iekļauti Vecrīgas objekti un tās piemiņas vietas, pie kurām regulāri notiek dažādi sabiedriskās kārtības traucējumi, otrajā — skolas, trešajā — pārējie.

Šobrīd videonovērošana ir uzstādīta un notiek Stacijas laukumā, Līvu laukumā un ap Brīvības pieminekli. Daudzviet pilsētā ir uzstādītas arī atsevišķu firmu videonovērošanas iekārtas, taču līdz šī gada janvārim, kad Kalēju ielā 10 tika atvērts videonovērošanas centrs, nav bijis vietas, kur centralizēti notiktu iegūtās informācijas apstrāde.

Klātesošie deputāti pauda īpašu rūpi par atsevišķiem objektiem — deputāts Andrejs Krastiņš (TP) interesējās par pašreizējo situāciju pie ebreju sinagogas Peitavas ielā, Modris Jaunups (JL) vērsa uzmanību uz nepieciešamību sarakstā iekļaut Aleksandra Čaka pieminekli Ziedoņdārzā, kas vairākkārtīgi cietis no vandalisma, Vilnis Zariņš (TB/LNNK) aicināja uzmanību pievērst kārtības nodrošināšanai pie Sudrabkalniņa.

Deputāti vienbalsīgi nolēma virzīt videonovērošanas iekārtu finansēšanas jautājumu iekļaušanai pilsētas 2006. gada budžetā.