Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noslēdzies konkurss par Kultūras ministrijas logotipa izstrādi

Noslēdzies Kultūras ministrijas (KM) aprīlī izsludinātais ideju skiču konkurss par KM logotipa izstrādi. Konkursam pieteicās 39 pretendenti, kas iesniedza 96 idejas par iespējamo ministrijas atpazīšanas zīmi. Par to «Apollo» informēja KM sabiedrisko attiecību speciālists Kristaps Kārkliņš.

Par KM logotipa ideju skiču konkursa uzvarētāju atzīts Kirils Kirasirovs, kurš saņems galveno balvu — 300 latu apmērā. Komisijas locekļi savu izvēli pamato ar logotipa priekšlikuma atbilstību radošajam uzdevumam: ietverto domu par atvērtību, dinamiskumu un spēju savienot rūpes par mantojumu ar atbalstu radošām, inovatīvām idejām, valstisku atbildību un latviskumu. Pēc konkursa komisijas domām Kirila Kirasirova logotipa skice palīdzēs sasniegt logotipa izstrādes mērķus.

Kā iepriekš vēstīts, logotipa skiču ideju konkursa mērķi bija sekmēt attieksmes maiņu mērķa auditorijās pozitīvā virzienā par KM tēlu un darbības vērtējumu, reizē vizuāli signalizēt KM pārtapšanu par mūsdienīgu, atvērtu organizāciju, kas vērsta uz kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu sabiedrībai. Papildu tam, konkursa pretendentiem bija uzdevums radīt unikālu atpazīšanas zīmi, kas ļautu KM izšķirt citu valsts pārvaldes un kultūras iestāžu vidū.

Konkursa komisija piešķīra trīs veicināšanas balvas — Martinam Vizbulim, Rūdolfam Kokinam, kā arī Ingunai Zariņai un Marinai Bruzgulei (dalībnieces konkursā piedalījās ar vienotu devīzi — «ingmar»). Veicināšanas balvu ieguvēji saņems 100 latu.

Tuvākajā laikā ar konkursa uzvarētāju iecerēts noslēgt vienošanos par logotipa skices tālāku izstrādi un izmantošanu Kultūras ministrijas vizuālās komunikācijas vajadzībām.

Konkursa komisijas sastāvā bija Latvijas Mākslas akadēmijas vizuālās komunikācijas nodaļas vadītājs, mākslinieks profesors Ojārs Pētersons, Kultūras ministrijas valsts sekretārs Daniels Pavļuts, reklāmas aģentūras «ZOOM!» radošais direktors Ēriks Stendzenieks, kultūras ministres preses sekretāre Margita Zālīte, v/a «Jaunie «Trīs brāļi»» komunikāciju nodaļas vadītājs Rolands Puhovs un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas direktors Alvis Līdaks.