Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūrniece: Jēkabsons apzināti sagroza faktus

Saeimas Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas vadītāja Linda Mūrniece (JL) uzskata, ka iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons (LPP) atbildot uz viņas uzdotajiem jautājumiem par austrumu robežas izbūvi, apzināti sagrozījis faktus par amatpersonu sodīšanu.

«Uz jautājumu, vai saistībā ar austrumu robežas projektu ir bijušas kādas pārbaudes un disciplinārsodi, Jēkabsons atbildējis, ka nekas tāds nav bijis. Lai nelietotu vārdu, ka viņš melo, teikšu, ka apzināti sagroza faktus,» aģentūrai LETA pauda Mūrniece.

Iekšlietu ministrs šos izteikumus noliedz, norādot, ka disciplinārsodīto saistībā ar austrumu robežas izbūvi nav, aģentūrai LETA sacīja ministra padomnieks Krists Leiškalns.

Mūrniece, kura Einara Repšes (JL) valdības laikā bija Iekšlietu ministrijas (IeM) parlamentārā sekretāre, norādīja, ka atbildīgā amatpersona IeM par austrumu robežas projektu bija valsts sekretāra vietnieks Viktors Elksnis, kurš par uzticības zaudēšanu tieši saistībā ar projektu tika pārcelts citā amatā. Tiesa ar spriedumu atzina, ka pārcelšana bijusi tiesiska.

Jēkabsons, neņemot vērā civildienesta pārvaldes atzinumu un tiesas spriedumu, nesaprotami un nepamatoti atjaunoja Elksni amatā, uzskata Mūrniece.

Deputāte arī piebilda, ka bijušas disciplinārlietas arī par citiem pārkāpumiem, piemēram, par austrumu robežai iegādāto apvidus automašīnu nelietderīgu lietošanu un līdzekļu šķērdēšanu.

Savukārt uz jautājumu, kas atbildīgs, ka ne visi 2002. gada augustā noslēgtie līgumi ar būvniecības firmām reģistrēti Valsts kasē un tā rezultātā nebija paredzēts projekta finansējums, iekšlietu ministrs rakstiski atzinis, ka vainojams tā laika finanšu ministrs Gundars Bērziņš.

«No IeM viedokļa atbildība par 2002. gada noslēgto līgumu reģistrāciju valsts kasē būtu jāuzņemas toreizējai Finanšu ministrijas vadībai — četri līgumi par kopējo summu 13 520 344 lati, kas tika iesniegti finanšu ministrijai 2002. gada 27. septembrī un 24. oktobrī, kā ilgtermiņa saistības nav reģistrēti,» teikts atbildes vēstulē deputātei.

Savukārt Leiškalns norādīja, ka neesot saprotams, kāpēc Mūrniece uzdod jautājumus par periodu, kad JL pats vadīja Iekšlietu ministriju. Pēc ministra domām, Mūrniece acīmredzami nepārzina periodu, kad strādājusi IeM.

Jēkabsons neizprot arī, kāpēc šie jautājumi tiek izmantoti neskaidru politisko mērķu realizēšanai. «Tieši JL valdīšanas laikā nav panākti disciplinārsodi saistībā ar austrumu robežas izbūvi,» paužot Jēkabsona viedokli sacīja Leiškalns.

Jēkabsons JL aicina nevis iesaistīties neskaidrā politiskā polemikā, bet pievienoties cīņai par ministrijas dienestu darbinieku algu, materiāltehniskā stāvokļa un sociālo garantiju uzlabošanu.

Mūrniece lūdza iekšlietu ministru atbildēt uz sešiem jautājumiem par austrumu robežas izbūvi.

Pēc deputātes domām, no 17. maija IeM informatīvā ziņojuma valdībai par situāciju valsts austrumu robežas izbūvē izriet, ka valstij nodarīti zaudējumi, un tas, iespējams, noticis amatpersonu korupcijas rezultātā.

Ministram tika lūgts sniegt IeM rakstiskas atbildes, kas atbildīgs par to, ka ne visi 2002. gada augustā noslēgtie līgumi ar būvniecības firmām reģistrēti Valsts kasē un tā rezultātā nebija paredzēts projekta finansējums u. c.