Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piespriež cietumsodu par braukšanu bez tiesībām

Ventspils tiesa piespriedusi cietumsodu par braukšanu bez transportlīdzekļa vadītāja apliecības kādam autovadītājam, kurš pērn nosacīti sodīts par braukšanu alkohola reibumā atkārtoti gada laikā.

Ceļu policijas biroja priekšnieks Edmunds Zivtiņš aģentūrai LETA sacīja, ka šis ir viens no pirmajiem gadījumiem, kad autovadītājs, kurš neievērojis tiesas spriedumu un turpinājis braukt bez tiesībām, sodīts ar brīvības atņemšanu.

Tiesājamais 2004. gada 4. februārī tika atzīts par vainīgu par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā atkārtoti gada laikā, par ko tika piespriesta brīvības atņemšana uz gadu, nosakot sodu nosacīti. Viņam tika arī atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, taču pēc diviem mēnešiem Ceļu policija viņu aizturēja, vadot automašīnu.

Tiesas sēdē tiesājamais sevi par vainīgu atzinis pilnībā un paskaidrojis, ka viņam bijis zināms, ka ar tiesas spriedumu ir atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, taču nav iedomājies, ka par automašīnas vadīšanu bez tiesībām draud kriminālatbildība.

Auto viņš esot vadījis tikai kādus 50–100 metrus, jo gribējis to tikai pārvietot drošākā vietā.

Novērtējot visus lietā iegūtos pierādījumus, tiesa uzskatīja, ka tiesājamā vaina nozieguma izdarīšanā pierādīta pilnībā.

Tiesa, nosakot sodu 37 gadus vecajam vīrietim, ņēma vērā viņa izdarītā nozieguma raksturu, personību, to, ka viņš agrāk bijis trīs reizes sodīts, viņa apgādībā ir divi bērni, viņam ir pastāvīga dzīvesvieta un darbs. Kā atbildību mīkstinošus apstākļus tiesa saskatīja, ka viņš vaļsirdīgi atzinās izdarītajā un to nožēlo.

Tiesa atzina par vainīgu, piesprieda brīvības atņemšanu uz gadu un soda izciešanu daļēji slēgtā cietumā. Pārkāpējam uz gadu atņemtas arī transportlīdzekļa vadītāja tiesības.

Tiesājamais šo Ventspils tiesas spriedumu pārsūdzēja, taču Kurzemes apgabaltiesa to atstāja negrozītu un pašlaik tas jau ir stājies spēkā, aģentūrai LETA apliecināja Ventspils tiesā.

Zivtiņš šādu tiesas spriedumu vērtē pozitīvi, norādot, ka policijai bieži jāsaskaras ar regulāriem pārkāpējiem, kuri, vadot transportlīdzekli bez tiesībām un alkohola reibumā, tiek pieķerti neskaitāmas reizes, taču viņi turpina pārkāpt noteikumus.

Ceļu policijas priekšnieks pauda cerību, ka pēc šā sprieduma autovadītāji apdomāsies un vairs nebūs tik vieglprātīgi, saprotot, ka par savu bezatbildību var nonākt cietumā. Zivtiņš uzsvēra, ka šāda pārkāpēju rīcība — turpināt vadīt automašīnu arī pēc tiesību atņemšanas — vērtējama kā tiesisks nihilisms.