Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nākamā gada budžeta deficīts — 1,5% no IKP

Valdība otrdien vienojusies nākamā gada valsts budžeta deficīta līmeni noteikt 1,5% apjomā no iekšzemes kopprodukta (IKP), kā Latvija to iepriekš solījusi Eiropas Komisijā iesniegtajā konverģences programmā. Par to aģentūru LETA informēja finanšu ministrs Oskars Spurdziņš (TP).

Ministrs ir gandarīts par valdības nolemto, jo tas ļaus Finanšu ministrijai un pārējām ministrijām veikt precīzākus aprēķinus saistībā ar nākamgad paredzamajiem budžeta tēriņiem.

Ministrijas dažādām prioritātēm 2006. gadā vēlas 725 miljonus latu, un Finanšu ministrija bija aprēķinājusi, ka, apmierinot visu ministriju pieprasījumus, nākamā gada budžeta deficīts sasniegtu 6%-7% no IKP.

Mēneša laikā Spurdziņš tiksies ar visiem ministriem, lai pārrunātu nākamā gada valsts budžeta veidošanu un ministriju izdevumu iespējamo samazinājumu.

Līdztekus Finanšu ministrija veiks aprēķinus, iespējams, palielinot arī nākamā gada valsts budžeta ieņēmumu prognozes, lai izdotos iekļauties 1,5% deficītā.

Valdībā jau apstiprinātajā makroekonomiskās attīstības un fiskālās politikas scenārijā prognozēts, ka 2006. gadā kopējie nodokļu ieņēmumi salīdzinājumā ar šā gada plānu palielināsies par 12,7% jeb 288,5 miljoniem latu un būs 2,56 miljardi latu, no tiem nodokļu ieņēmumi valsts budžetā tiek prognozēti 2,08 miljardi latu, bet pašvaldību budžetā — 453,5 miljoni latu.

Finanšu ministrs uzskata, ka pašreizējā situācija valsts budžetā ļauj domāt par nākamā gada nodokļu ieņēmumu prognožu palielināšanu.

Spurdziņš pieļāva iespēju, ka daļu no izdevumiem, kurus varētu segt vēl šogad, valdība varētu paredzēt šā gada budžeta grozījumos. Grozot šā gada budžetu, dažādu pasākumu realizācijai varētu novirzīt 80-100 miljonus latu.

Uz nākamo apspriedi par budžeta jautājumiem valdības locekļi pulcēsies jūlija vidū, kad tikšot skatītas ministriju pieteiktās prioritātes, kā arī lemts par šā gada budžeta grozījumiem.