Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par administratoriem no šodienas varēs sūdzēties vairāk

Šodien stājas spēkā izmaiņas likumā par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju, kas paredz paplašināt to personu loku, kuras par administratora rīcību ir tiesīgas iesniegt sūdzību Maksātnespējas administrācijā (MNA), aģentūru LETA informēja MNA direktora palīdze preses un sabiedrisko attiecību jautājumos Dace Avena.

Līdz ar šīm izmaiņām plānots padarīt efektīvāku maksātnespējas gaitu, jo sūdzības iesniedzējam, kas iesaistīts konkrēta uzņēmuma maksātnespējas lietā, vairs ar sūdzību nav jāvēršas pie kreditoru sapulces un nelabvēlīga lēmuma gadījumā viņam vairs nav liegtas iespējas sūdzēties tālāk.

Ja pirms tam šī persona sūdzību iesniegusi administratoram un viņš divu nedēļu laikā nav uz to atbildējis vai arī izlēmis sūdzību noraidīt, ar šo lēmumu neapmierinātā persona ir tiesīga vērsties MNA, informēja administrācijas pārstāve.

MNA direktora pienākumu izpildītāja Agnese Kveska uzskata, ka līdz šim likumā nebija noregulēts jautājums par trešajām personām, kuru tiesības vai tiesiskās intereses aizskartas ar administratora lēmumu vai rīcību, tāpēc izmaiņas vērtējamas pozitīvi, jo tās precizē MNA tiesības attiecībā uz pārkāpumiem, kas konstatēti administratora rīcībā un lēmumos.

Iepriekš noteiktā kārtība, kad administratorus konkrētam maksātnespējas procesam izvēlas pēc nejaušības principa, paredz nevērtēt konkrēta administratora atbilstību šim amatam. Tāpēc arī MNA būs jāpilnveido administratoru darbības uzraudzības sistēmas, pauda Avena.

No šodienas mainījušās arī prasības par administratoru darbības ierobežojumiem. Līdz šim MNA bija spiesta atcelt administratoru no visiem procesiem, ja tam bija piemērots tiesājamās, apsūdzētās vai aizdomās turētās personas statuss. Izmaiņas likumā paredz administratoru šādos gadījumos atcelt tikai no konkrētā maksātnespējas procesa.

Grozījumi likumā arī precīzi nosaka, kādos gadījumos tiek anulēts administratoram izsniegtais sertifikāts. MNA direktoru kolēģija var lemt par sertifikāta anulēšanu, piemēram, ja administrators likuma pārkāpumu dēļ vismaz trīs reizes atcelts no administratora pienākumu pildīšanas.

Šodien spēkā stājušās izmaiņas vairs neparedz maksātnespējas administratoru sertifikātu darbības apturēšanu.