Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

30 santīmu dēļ pamet zem vilciena

Maija beigās slimnīcā Rīgā mira kāds vīrietis, kurš aprīlī Torņakalna stacijā pakļuva zem braucoša vilciena. Vīrieša meita no traģēdijas aculieciniekiem uzzinājusi, ka tēvu zem vilciena pametuši divi konduktores sakūdīti jaunieši.

Kā ik vakaru, arī 25. aprīlī rīdzinieks Sergejs Miščenko pēc darba devās uz Rīgas staciju, lai ar vilcienu brauktu uz Zolitūdi. S. Miščenko sieva un abas meitas, nesagaidot tēvu mājās, zvanīja uz viņa mobilo tālruni. «Tēva telefonu pacēla kāda sieviete, kura stādījās priekšā kā Rīgas 1. slimnīcas ārste un teica, ka viņš no Torņakalna stacijas smagā stāvoklī tiek vests uz slimnīcu. Viņš mēnesi pavadīja reanimācijā. Tēvam bija norauta labā roka, saārdīts krūškurvis un daudz citu traumu. Nenācis pie samaņas, 21. maijā viņš mira. Policija sāka izmeklēšanu, bet rezultātus viņi nesolīja, līdz nebūs atrasti aculiecinieki,» stāstīja S. Miščenko meita Jeļena.

Jāmeklē aculiecinieki

Nejūtot policijas ieinteresētību, jauniete sāka savu izmeklēšanu. «Es izlīmēju vairākās Rīgas stacijās lapiņas ar aicinājumu atsaukties visiem, kas tovakar brauca šajā vagonā. Pēc tam redzēju, ka policisti rāva šīs lapiņas nost. Par laimi, trīs aculiecinieki atradās. Viena bija kāda sieviete, kura pati bija konduktore, bet todien tajā vagonā brauca mājās no darba.»

Sievietes stāstītais ļāvis rekonstruēt 25. aprīļa notikumus. «Vagonā brauca 13 cilvēki un konduktore. Sieviete atcerējās, ka tēvs Rīgas stacijā vilcienā ieskrējis pēdējā brīdī, pavisam aizelsies. Apsēdies pirmajā solā pie pašām tambura durvīm. Konduktore piegājusi pie viņa un prasījusi biļeti. Tēvs teicis, ka nav paspējis biļeti nopirkt, tādēļ sniedz 22 santīmus, jo gribējis biļeti iegādāties vagonā. Konduktore asi norādīja, ka viņam jāmaksā 52 santīmi. Viņa neesot paskaidrojusi, ka, pērkot vagonā, biļetes ir dārgākas,» stāstīja Jeļena.

Ar galvu pret peronu

Pēc neilgas vārdu pārmaiņas konduktore sākusi meklēt palīdzību vagonā sēdošo vidū, un pie abiem pienācis kāds apsargs. S. Miščenko lūdzis viņu uzrādīt apliecību un, redzot, ka viņš nav policists, atteicies pamest vagonu. Tad konduktore aicinājusi vagonā sēdošos «bezbiļetnieku» no vagona izmest. Uz otro aicinājumu atsaucās divi jaunieši, kuri turpat blakus sēdēja un lietoja alkoholiskos dzērienus. Viņi abi paņēma Jeļenas tēvu aiz pleciem un nesa uz tamburu. «Viņiem sekoja konduktore un apsargs. Kad vilciens piestāja Torņakalnā, atvērās vagona durvis, un abi puiši manu tēvu ar spēku izgrūda ārā pa durvīm. Tobrīd stacijā bija piebraucis vilciens Tukums–Rīga. Mans tēvs, krītot ar galvu pret zemi, uz perona apmeta kūleni un pakļuva zem otra vilciena. Roku viņam norāva uzreiz. Zem braucošā vilciena viņš guva ļoti smagus ievainojumus un pēc tam ilgi gulēja uz sliedēm.»

Aculiecinieki, kuri tobrīd atradušies vagonā, Jeļenai stāstīja, ka abi puiši tūlīt izlēkuši no vilciena un aizskrējuši. Abi vagonā atstājuši dzērienu pudeles, kuras savākusi un aiznesusi konduktore. Vairāki pasažieri sašutumā konduktorei teikuši, ka viņa ir slepkava, bet sieviete vien skarbi attrauca — «tā arī viņam vajadzēja». Jeļena uzskata, ka policija un «Latvijas Dzelzceļš» ir ieinteresēti slēpt vainīgos, jo, ja tiks pierādīta konduktores vaina notikušajā, uzņēmums Miščenko ģimenei būs spiests maksāt materiālo kompensāciju. Bojāgājušais tēvs bija vienīgais pelnītājs ģimenē.

Nogaida un klusē

Policija ierosināja krimināllietu par smaga vai vidēja smaguma miesas bojājuma nodarīšanu aiz neuzmanības. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam. Valsts policijas preses sekretāre Sintija Kājiņa informēja, ka aptaujāto aculiecinieku stāstītais atšķiras: «Mūsu rīcībā ir ziņas, ka vīrietis bija alkohola reibumā, un no konduktores liecībām izriet, ka viņš atteicies maksāt par biļeti. Pēc tam konduktore likusi viņam pamest vilcienu. Tālākā notikumu gaita pagaidām nav skaidra.» Krimināllietā aizdomās turamo pagaidām nav.

A/s «Pasažieru vilciens» preses sekretārs Ģirts Timrots nevēlējās sīkāk komentēt notikušo, aizbildinoties ar policijas izmeklēšanu: «Mūsu informācija liecina, ka konduktores incidenta brīdī nebija tur klāt. Sākta arī dienesta pārbaude, bet tā noslēgsies pēc policijas izmeklēšanas rezultātu saņemšanas. Šī konduktore vēl strādā uzņēmumā.»