Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pensionārei randiņš beidzas policijas iecirknī

Pagājušās nedēļas otrdienā valmieriete Vizbulīte Rudzīte devās uz Rīgu, lai pirmo reizi satiktu ar sludinājuma palīdzību iepazīto draugu Voldemāru. Brauciens beidzās policijas iecirknī, jo likuma sargi viņu pie stacijas aizturēja ar maijpuķīšu pušķīti rokās.

63 gadus vecā Rudzīte Rīgā ieradās vakarpusē, un, viņai līdzi bija maijpuķīšu pušķītis. Rīgas pašvaldības policisti kundzi aizturēja pie Centrālās stacijas, aizveda uz iecirkni un atņēma maijpuķītes, pamatojot savu rīcību ar to, ka Rudzītes kundze ziedus esot tirgojusi. To apliecinot novērošanas centra videomateriāli un viņas pašas vēlākā atzīšanās.

Nakts stacijā

Rīgas Pašvaldības policijas Latgales priekšpilsētas pārvaldes mantu un dokumentu izņemšanas protokols vēsta, ka Vizbulīte Rudzīte aizturēta 2005. gada 7. jūnijā ap desmitiem vakarā. Pulksten 22.20 viņai Ludzas ielā veikta mantu izņemšana, un, smejies vai raudi, izņemto mantu sarakstā aizpildīta tikai viena aile — viens maijpuķīšu pušķis.

«Vakara Ziņām» ar Rudzīti sazināties neizdevās, bet notikušo komentēja viņas kavalieris Voldemārs. «Ierados uz tikšanos norunātajā laikā, bet viņas tur nebija. Domāju, ka nebūs atbraukusi, tomēr izrādījās, ka policija aizturējusi un aizvedusi uz iecirkni. Tur viņu noturēja apmēram stundu. Policisti esot izturējušies visai parupji,» stāstīja kungs. Rudzīte atlaista ap pusdivpadsmitiem naktī, pensionāre neesot zinājusi, kā nokļūt līdz centram un kur pārlaist nakti. «Policisti parādīja, kur ir trolejbusa pietura, un viss,» sašutis piebilst Voldemārs. «Viņa nakti bija spiesta pavadīt stacijā!»

Policija nīkst bezdarbībā?

«Kāpēc jums šķiet, ka cilvēka aizturēšana nav normāla?» ar pretjautājumu policistu rīcību komentēja sabiedriskās kārtības sargāšanas nodaļas priekšnieks Dainis Jozefs. Viņš notikušo izvērtēja izvairīgi, teikdams, ka «kundzes aizturēšana, pamatojoties uz to, ka viņai rokās bijis maijpuķīšu pušķītis, ir viena cilvēka versija par notikušo». «Nevajag tirgoties!» viņš strikti noskaldīja. Jozefa rīcībā esot informācija, ka Rudzīte tirgojusi ziedus, bet aizturēšanas brīdī palicis viens pušķītis.

Ar likumsargiem, kuri Rudzītes stāvēšanā ar ziediem rokās saskatīja likumpārkāpumu, «Vakara Ziņām» neizdevās sazināties. Jozefs apgalvoja, ka pēc desmitiem vakarā ziedus pie Centrālās stacijas tirgojot daudzi cilvēki. Atbildot uz jautājumu, cik ļaužu 7. jūnija vakarā vēl nonākuši policistu nagos, viņš teica: «Tajā vakarā vairāk par ziedu neatļautu tirgošanu neviens netika aizturēts.» Nākamajā dienā Rudzītei vajadzējis ierasties pie Jozefa, bet viņa to nav izdarījusi.

Šāda, kā uzskata Voldemārs, muļķošanās — vai tad policistiem, kuru jau tā esot pamaz, nav nopietnāka darba? — varas iestādēm neesot nekas neparasts: ja dežūrgrupai ir laiks, viņi ik pa brīdim piebraucot pie stacijas un novērojot, vai netiek veiktas līdzīga rakstura nelikumīgas darbības. Šajā gadījumā izsaukums par ziedu tirdzniecību (policija apgalvo, ka Rudzītei tobrīd bijuši septiņi pušķīši) pie Centrālās stacijas saņemts no videonovērošanas centra. Nav gan zināms, kāpēc dežūrgrupa nav reaģējusi operatīvāk un ieradusies tikai tad, kad palicis viens pušķis. Diez vai desmitos vakarā cilvēki kā traki pērk puķes un Rudzītes grozs iztukšojies piecās minūtēs.