Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalvītis: budžeta prioritāte — mazināt cenu slogu maznodrošinātajiem

Nākamā gada budžeta prioritāte ir noņemt cenu sadārdzinājuma slogu no maznodrošinātajiem, trešdien intervijā Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumam «900 sekundes» teica Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP).

Budžeta palielinājums paredzēts mediķu algām un veselības aprūpei. Par vairāk nekā sešiem latiem tiks palielinātas pensijas, plānots palielināt minimālo algu, tiks palielināts skolotāju atalgojums, tiks paaugstināts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamais minimums un bērnu pabalsti.

Premjerministrs norādīja, ka šīs prioritātes jau tiek iestrādātas nākamā gada budžetā. Tomēr viņš piebilda, ka, veidojot valsts budžetu, ir svarīgi noturēties stingros fiskālos rāmjos. Kalvītis atzina, ka nākamā gada valsts budžets būs «grūts».

LETA jau ziņoja, ka valdība vakar vienojās nākamā gada valsts budžeta deficīta līmeni noteikt 1,5% apjomā no iekšzemes kopprodukta (IKP), kā Latvija to iepriekš solījusi Eiropas Komisijā iesniegtajā konverģences programmā, aģentūru LETA informēja finanšu ministrs Oskars Spurdziņš (TP).

Ministrijas dažādām prioritātēm 2006. gadā vēlas 725 miljonus latu, un Finanšu ministrija aprēķinājusi, ka, apmierinot visu ministriju pieprasījumus, nākamā gada budžeta deficīts sasniegtu 6–7% no IKP.

Mēneša laikā Spurdziņš tiksies ar visiem ministriem, lai pārrunātu nākamā gada valsts budžeta veidošanu un ministriju izdevumu iespējamo samazinājumu. Līdztekus Finanšu ministrija veiks aprēķinus, iespējams, palielinot arī nākamā gada valsts budžeta ieņēmumu prognozes, lai izdotos iekļauties 1,5% deficītā.

Valdībā jau apstiprinātajā makroekonomiskās attīstības un fiskālās politikas scenārijā prognozēts, ka 2006. gadā kopējie nodokļu ieņēmumi salīdzinājumā ar šā gada plānu palielināsies par 12,7% jeb 288,5 miljoniem latu un būs 2,56 miljardi latu, no tiem nodokļu ieņēmumi valsts budžetā tiek prognozēti 2,08 miljardi latu, bet pašvaldību budžetā — 453,5 miljoni latu.

Finanšu ministrs uzskata, ka pašreizējā situācija valsts budžetā ļauj domāt par nākamā gada nodokļu ieņēmumu prognožu palielināšanu.

Uz nākamo apspriedi par budžeta jautājumiem valdības locekļi pulcēsies jūlija vidū, kad tikšot skatītas ministriju pieteiktās prioritātes, kā arī lemts par šā gada budžeta grozījumiem.