Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Motociklisti aizbēg no policijas, traucoties ar ātrumu 200 km/h

Ceļu policija otrdienas vakarā uz Jūrmalas šosejas mēģinājusi aizturēt divus pārgalvīgus motociklistus, kuri pilsētā traucās ar ātrumu 167 kilometri stundā (km/h), pārsniedzot pieļauto braukšanas ātrumu par vairāk nekā 117 km/h, bet uz šosejas spēkratu ātrums bijis vairāk nekā 200 km/h.

Pārgalvīgos braucējus likumsargiem neizdevās aizturēt, jo tas varējis apdraudēt ne tikai pašu vieglprātīgo motociklistu, bet arī policistu un citu autobraucēju dzīvību, aģentūrai LETA sacīja Ceļu policijas biroja priekšnieks Edmunds Zivtiņš.

Kā novēroja aģentūra LETA, vakar ap plkst. 21.50 divi motociklisti traucās pa Jūrmalas šoseju virzienā no Jūrmalas uz Rīgu. Iespējams, ka, jau braucot pāri Lielupes tiltam, abu motociklistu ātrums varēja būt lielāks par 150 km/h. Lai arī motociklisti pie izbraukšanas no Jūrmalas bija atrāvušies no policistiem aptuveni par puskilometru, likumsargi tomēr ar ieslēgtajām sarkanajām un zilajām bākugunīm turpināja pārkāpēju vajāšanu.

Zivtiņš sacīja, ka abi motociklisti sākotnēji Jūrmalā nav reaģējuši uz policistu aicinājumu apstāties un sākuši bēgt. Policija fiksējusi, ka pilsētā atļauto 50 km/h vietā motociklisti braukuši ar ātrumu 167 km/h. Sākot pakaļdzīšanos, motociklisti panākti un viņiem likts apstāties, taču viņi atkārtoti nav pakļāvušies policijas prasībām un aizmukuši, bet policija, lai neapdraudētu cilvēku dzīvības, vajāšanu nav turpinājusi.

Taču, kā uzsvēra Zivtiņš, pārgalvīgie braucēji var necerēt palikt nesodīti, jo par šo gadījumu policisti ir uzrakstījuši ziņojumu, uz kura pamata tiks arī noformēts administratīvā pārkāpuma protokols un noteikts sods.

Ceļu policijas priekšnieks sacīja, ka vainīgajiem tagad par neapstāšanos un bēgšanu būs jāšķiras no 100 līdz 500 latiem, kā arī viņam tiks atņemtas tiesības uz diviem gadiem un ieskaitīti seši soda punkti.

Vēl Jūrmalas Ceļu policija sadarbībā ar Ceļu policijas specrotu pilsētā aizturējusi kādu 28 gadus vecu motociklistu, kurš arī mēģināja bēgt no policistiem, taču tas viņam nav izdevies. Vēlāk atklājies, ka arī šis braucējs ne tikai pārsniedzis pieļaujamo braukšanas ātrumu, bet arī vadījis motociklu bez tiesībām un alkohola reibumā. Policisti vīrieša organismā konstatēja 0,7 promiles alkohola.

Zivtiņš norādīja, ka policija vakar sākusi pastiprināti kontrolēt autovadītājus, lai atklātu transportlīdzekļu vadītājus, kuri sēdušies pie stūres alkohola, narkotisko vai citu apreibinošo vielu reibumā, kā arī pārsniedz braukšanas ātrumu.

Vakar dažu stundu laikā Rīgā un Rīgas rajonā reidā Ceļu policija aizturējusi deviņus iereibušus autovadītājus un noformējusi 25 protokolus par ievērojamu braukšanas ātruma pārsniegšanu.