Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saulgriežos bīstamākais laiks ir pēc pusnakts un ap plkst. 15

Vasaras saulgriežos visbiežāk traģiskas avārijas ar bojāgājušajiem un cietušajiem notiek pēc pusnakts un ap plkst. 15, liecina Ceļu policijas apkopotā statistika par pēdējiem pieciem gadiem.

Līdz šim vistraģiskākie Līgosvētki bijuši 2000. gadā, kad uz Latvijas autoceļiem laikā no 22. līdz 25. jūnijam kopumā gāja bojā 28 cilvēki. Kā liecina policijas informācija, toreiz pusnaktī ceļu satiksmes negadījumos gāja bojā pieci cilvēki, bet no pusnakts līdz plkst. 3 jau 12 cilvēkiem šie bija pēdējie svētki viņu mūžā. Arī nākamo četru stundu laikā uz Latvijas autoceļiem turpināja ik stundu iet bojā viens vai divi cilvēki.

Policijas novērojumi liecina, ka vistraģiskākais ir tieši laika periods no pusnakts līdz plkst. 4, pēc kā «iestājas neliels klusums», bet traģiskās autoavārijas atsākas ap plkst. 13 un turpinās līdz plkst. 17.

Policija to izskaidro ar Līgosvētku pasākumiem, jo parasti jau pusnaktī visi ir «sasvinējušies» un brauc ciemos pie citiem svinētājiem vai uz kādu citu masu pasākumu, savukārt nākamajās dienās ap pusdienas laiku cilvēki dodas mājup no svinību vietām.

Statistika liecina, ka 23. jūnijā pēdējo piecu gadu laikā gājuši bojā 13, bet traumas guvuši 149. Visbiežāk, dodoties uz svinību vietām, cilvēki avārijās iekļuvuši no plkst. 13 līdz plkst. 18, kad cietuši 72 cilvēki. Šis laika sprīdis liktenīgs pēdējo piecu gadu laikā bijis pieciem cilvēkiem.

Savukārt Jāņu dienā, 24. jūnijā, kopš 2000. gada dzīvību uz Latvijas ceļiem zaudējuši 15 cilvēki. 175 cilvēki Jāņu dienas svinības beidza slimnīcā ar dažādām traumām, liecina policijas statistika. Visbiežāk traģiski negadījumi 24. jūnijā notikuši pēc plkst. 17, kad cilvēki sākuši braukt mājās.

Arī 25. jūnijā pēdējo piecu gadu laikā daudzi cilvēki zaudējuši dzīvību. 15 cilvēkiem tie bijuši liktenīgie saulgriežu svētki, bet 97 cilvēki pēc svētkiem turpināja ārstēt šajā dienā avārijās iegūtās traumas.

Šogad, izvērtējot piecu gadu statistiku par bojāgājušajiem un ievainotajiem uz valsts un vietējās nozīmes autoceļiem Līgosvētku laikā, lai nepieļautu ceļu satiksmes negadījumu un tajos cietušo un bojā gājušo personu skaita palielināšanos, policija veiks pastiprinātus reidus, iesaistot maksimālu darbinieku skaitu.

Iespēju robežās satiksmes drošības kontrolei tiks piesaistīti arī iecirkņa inspektori, patruļdienesta un Pašvaldības policijas darbinieki. Ceļu policijas vadība uzdevusi vasaras saulgriežu laikā satiksmes drošības uzraudzīšanā piedalīties arī Ceļu policijas teritoriālo nodaļu priekšniekiem vai to vietniekiem personīgi.

Pastiprināti šajā laikā tiks pievērsta uzmanība transportlīdzekļu vadītājiem, kuri sēdušies pie stūres alkohola, narkotisko vai citu apreibinošo vielu reibumā. Reidu laikā tiks pievērsta uzmanība vietām, kur tiek organizēti dažādi kultūras un sporta pasākumi.