Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā šogad reģistrēta straujākā celtniecības izaugsme ES

Šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika posmu, Latvijā būvniecības sektorā bija vērojams pieaugums par 14%, kas ir straujākais pieaugums starp Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina ES statistikas biroja «Eurostat» apkopotie dati.

Nākamais straujākais pieaugums ir bijis Slovākijā — par 13,7%, Maltā — par 12,8% un Ungārijā — par 12,1%. Savukārt lielākais kritums ir bijis Vācijā — par 15,9%, Portugālē — par 5,9% un Luksemburgā — par 4,5%.

No visām ES valstīm, par kurām bija publicēti dati, desmit valstīs celtniecības jomā bija vērojama izaugsme, bet astoņās valstīs būvniecības tirgus apjoms samazinājās.

Visā ES celtniecības sektorā šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2004. gada pirmo ceturksni, bija fiksēts kritums par 3%. 12 eirozonas valstīs celtniecības tirgus pirmajā ceturksnī samazinājās par 3,8%.

Ēku celtniecība ES pirmajā ceturksnī samazinājās par 1,3% un eirozonas valstīs — par 1,9%, savukārt inženiertehnisko būvju celtniecībā bija fiksēts kritums — attiecīgi par 3,8% un 4,8%.