Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Drošības policija uzrauga «osipoviešu» darbību

Latvijas Nacionāli demokrātiskās partijas (LNDP) un tās līdera Jevgeņija Osipova darbība pastāvīgi ir Drošības policijas (DP) redzeslokā, aģentūrai LETA teica DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa.

Apvienība «Visu Latvijai!» šodien izplatīja videoierakstu, kurā it kā ir nofilmēti «osipoviešu» militārie treniņi, kuros tiek lietoti šaujamieroči. Videomateriālā ir redzami militārie treniņi mežā un kādās nepabeigtās mājās, kur cilvēki ar «barkašoviešu» simboliku apgūst militārās iemaņas un izmanto šaujamieročus.

Dažos videoieraksta kadros ir redzams arī tagadējās LNDP līderis Osipovs, kas salutē «barkašoviešu» karoga fonā.

Apse-Krūmiņa aģentūru LETA informēja, ka šis videoieraksts ir vairākus gadus vecs un drošības iestādes to ir redzējušas un izanalizējušas. Veicot filmas analīzi, secināts, ka tas ir montēts videoklips, kas sastāv no ārvalstu militāro vienību demonstrētām mācībām un LNDP treniņiem, kuros tiek izmantoti ieroču maketi vai pneimatiskie ieroči, kas ir salīdzinoši brīvi pieejami.

Klipa epizodēs, kurās redzama kaujas ieroču lietošana, ir izmantoti speciālo uzdevumu vienību treniņu videomateriāli. Kadri ar specvienību treniņiem ir redzami arī citās vietās, kurās nav lietoti ieroči, teica Apse-Krūmiņa.

Apvienības «Visu Latvijai!» līderis Raivis Dzintars šodien žurnālistiem pauda viedokli, ka DP vajadzētu pievērst uzmanību šiem materiāliem, jo, pēc viņa rīcībā esošas informācijas, šādi treniņi notiekot joprojām. Pēc viņa vārdiem, apvienības «Par cilvēka tiesībām vienotajā Latvijā» līderu izteikumi, ka Osipovs ir mainījies, neesot patiesi, tāpēc DP būtu jāpievērš uzmanība videoierakstā redzamajām aktivitātēm.