Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Paraksta līgumu ar «Lattelekom» un Latvijas Pastu par e-paraksta ieviešanu

Šodien Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātā (ĪUMEPLS) notika līguma parakstīšana starp Latvijas valsti, SIA «Lattelekom» un VAS «Latvijas Pasts» par droša elektroniskā paraksta ieviešanu. Latvijas valsti pārstāv ĪUMEPLS.

Kā jau tika ziņots, Ministru kabinets otrdien, 14. jūnijā, atbalstīja līguma slēgšanu starp Latvijas valsti, VAS «Latvijas Pasts» un SIA «Lattelekom» par droša elektroniskā paraksta ieviešanas pasākumu īstenošanu.

Līgumu parakstīja: Jānis Reirs — īpašu uzdevumu ministrs elektroniskās pārvaldes lietās; Nils Melngailis — SIA «Lattelekom» valdes priekšsēdētājs; Gints Škodovs — VAS «Latvijas Pasts» valdes priekšsēdētājs.

Šis līgums ir sadarbība ar mērķi izveidot noteiktu infrastruktūru droša elektroniskā paraksta izmantošanai, attīstīt elektroniskos pakalpojumus un veicināt to izmantošanu Latvijā. Atbilstoši plānotajam sadarbības modelim Latvijas Pasts kļūst par uzticamu sertifikācijas pakalpojuma sniedzēju, SIA «Lattelekom» kļūst par tehnoloģijas partneri, nodrošinot sertifikācijas pakalpojumu sniegšanai vajadzīgo drošu un sertificētu informācijas tehnoloģiju infrastruktūru un tās ekspluatāciju. Līguma izpildei Latvijas valsts nodrošina sertifikācijas pakalpojumu sniedzējam datu apstrādes iespēju ar Iedzīvotāju reģistra datiem. Latvijas valsts nodrošina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei finansējumu e-paraksta lietošanai vajadzīgās infrastruktūras izveidei un uzturēšanai. Valsts pārvaldes institūcija ar Ministru kabineta deleģējumu koordinē elektronisko pakalpojumu ieviešanu valsts pārvaldē un nodrošina e-paraksta nesēja iepirkumu valsts un pašvaldību iestādēs nodarbinātajiem.

Kā ievadvārdos atzina Reira kungs, šis ir pirmais būtiskais solis elektroniskā paraksta ieviešanā, jo ir sākts reāls darbs, lai šo projektu īstenotu. Tiek radīts instruments, ar kuru e-dokumentiem tiek piešķirts juridisks statuss, līdz ar to būtiski veicināta e-pārvaldes ieviešana, kas mazinās birokrātiju un administratīvos šķēršļus komunikācijā ar valsts iestādēm. Veikts ieguldījums IT un e-komercijas nozares attīstībā. Realizējot ilgtermiņa projektu, tiek palielināta valsts konkurētspēja, arī komercdarbības vide, jo samazinās laiks, kas biznesā tiek tērēts saziņai ar valsts iestādēm.