Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Fujitsu Siemens» atsauc 250 000 portatīvo datoru

Eiropas lielākais datoru ražotājs «Fujitsu Siemens» trešdien paziņoja, ka atsauc 250 000 kompānijas ražoto portatīvo datoru saistībā ar datoru uzlādējamajiem litija jonu akumulatoriem, kuri var pēkšņi uzliesmot.

Kompānijas interneta mājas lapā publicēts saraksts ar visiem atsaucamajiem kompānijas ražoto datoru «Amilo» modeļiem, kuri pārdoti kopš pagājušā gada oktobra. «Fujitsu Siemens» pārstāvji norāda, ka potenciāli bīstamie akumulatori tiks nomainīti bez maksas. Līdz tam laikam klientiem tiek ieteikts neizmantot baterijas datora darbības nodrošināšanai, bet pieslēgt datorus stacionārajam elektrības tīklam.

Līdz šim ir konstatēti četri akumulatoru pārmērīgas sakaršanas gadījumi. «Dažos akumulatoros var būt defekti, kas var izraisīt bateriju sakaršanu un aizdegšanās risku,» teikts «Fujitsu Siemens» paziņojumā.

Kompānijas pārstāvji gan atteicās konkretizēt, cik daudz šī datoru atsaukšana kompānijai varētu izmaksāt. «Fujitsu Siemens» pārstāvji uzsver, ka nav reģistrēts neviens gadījums, kad akumulatora defekts būtu novedis pie kāda datora lietotāja savainošanas.

Kā aģentūru LETA informēja «Fujitsu Siemens» autorizētā pārstāvja «Teka Telekom» direktors vietnieks Juris Dimants, kompānija pagaidām nav saņēmusi oficiālu paziņojumu par datoru atsaukšanu. Dimants atzina, ka Latvijā tiek izplatīti «Amilo» modeļi, bet uzņēmums nav informēts, tieši kuri datoru modeļi ir bīstami.