Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dalailama apmeklē Norvēģiju

Tibetas garīgais līderis Dalailama otrdien sāka triju dienu vizīti Oslo, kur viņš pirms 16 gadiem saņēma Nobela miera prēmiju, ziņo laikraksts «Aftenposten».

Dalailama joprojām ir izraidīts no savas dzimtās Tibetas, kas atrodas Ķīnas kontrolē kopš 1951. gada, taču prēmija, ko viņš 1989. gadā saņēma Oslo, esot devusi viņam jaunas iespējas.

«Nobela miera prēmija pavēra man jaunas iespējas,» preses konferencē teica Dalailama, kuru pirms kļūšanas par Nobela prēmijas laureātu pasaules līderi bieži vien ignorēja, baidoties provocēt Pekinu.

«Tagad mani vairāk uzskata par Nobela prēmijas laureātu nevis Dalailamu,» teica garīgais līderis.

Tomēr Pekina joprojām uzskata Dalailamu par šķeļošu spēku Tibetā un asi reaģē uz viņa vizītēm citās valstīs. Otrdien Norvēģijas vēstnieks Pekinā tika uzaicināts ierasties Ķīnas Ārlietu ministrijā, lai uzklausītu viņa valsts viedokli par Dalailamu, teica Norvēģijas Ārlietu ministrijas pārstāve Katrīne Andersena.

Pēc viņas teiktā, vēstnieks paskaidrojis, ka Dalailama ir privātās Tibetas komitejas nevis valdības viesis, kaut arī trešdien viņam paredzēta tikšanās ar premjerministru Hjellu Magni Bunnevīku, raksta «Aftenposten».