Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No Gvantanamo atbrīvotie cietumnieki atgriezušies «kaujas laukā»

No Gvantanamo bāzes atbrīvotie desmit ieslodzītie ir atgriezušies «kaujas laukā», lai cīnītos pret ASV, trešdien paziņoja ASV tieslietu ministrs Alberto Gonsaless.

«Mēs zinām, ka vairāki mūsu atbrīvotie cilvēki ir atsākuši cīnīties pret Ameriku, jo viņi tika atkārtoti sagūstīti vai nogalināti kaujas laukā,» viņš teica pēc tikšanās Briselē ar Eiropas Savienības (ES) amatpersonām.

Pēc viņa teiktā, tikuši sagūstīti vai nogalināti 12 šādi cilvēki.

Viņš atzina, ka ārvalstu teroristu cietuma nometne rada bažas ASV sabiedrotajos, taču attieksme pret ieslodzītajiem Gvantanamo bāzē atbilstot starptautiskajiem likumiem.

Aizsardzības ministrs Donalds Ramsfelds un viceprezidents Diks Čeinijs šonedēļ aizstāvēja nometni ASV bāzē Kubā, kad likumdevēji apgalvoja, ka tā radot problēmas ASV tēlam.

Gonsaless teica, ka nometne galu galā tiks slēgta, taču šāds lēmums jāpieņem prezidentam Džordžam Bušam.

Gvantanamo bāzes nometnē, kas tika atvērta 2002. gada janvārī, kad risinājās ASV vadītais karš Afganistānā, kur pēc 11. septembra uzbrukumiem tika sagūstīta lielākā daļa ieslodzīto, atrodas aptuveni 520 ieslodzīto no vairāk nekā 40 valstīm. Nometne tiek asi kritizēta Eiropā, jo aizdomās turētie ilgu laiku atrodas ieslodzījumā bez tiesas.

Taču Gonsaless uzsvēra atšķirību starp ASV, kas uzskata cīņu pret terorismu par karu, un daudzām Eiropas valstīm, kas šo problēmu uztver kā noziegumu. «Tāpēc arī tiek piemēroti atšķirīgi noteikumi,» sacīja Gonsaless.