Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID atklāj organizētas grupas krāpnieciskas darbības lielos apmēros

Savstarpējās operatīvās sadarbības rezultātā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes un Muitas kriminālpārvaldes darbinieki atklājuši organizētas personu grupas veiktu smagu noziedzīgu nodarījumu, kas saistīts ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, kā arī viltotu dokumentu izmantošanu noziedzīgo darījumu veikšanai, portālu «Apollo» informēja VID Komunikācijas nodaļa.

Saņemot operatīvo informāciju par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem no VID Muitas kriminālpārvaldes, šā gada 9. jūnijā VID Finanšu policijas pārvalde ierosinājusi krimināllietu pēc Krimināllikuma 218. panta 2. daļas un 275. panta 2. daļas par personu grupas mēģinājumu izvairīties no nodokļu nomaksas lielā apmērā, izmantojot viltotus SIA «Istra 5» dokumentus.

Turpinot krimināllietas izmeklēšanu, šā gada 13. jūnijā krimināllietā pieņemts lēmums par papildu tās kvalifikāciju pēc Krimināllikuma 195. panta 2. daļas — par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā.

Krimināllietas izmeklēšanas ietvaros noskaidrots, ka organizēta grupa, kas pēc VID Finanšu policijas pārvaldes sākotnējās informācijas varētu sastāvēt no sešām personām,  izmantojot fiktīvi reģistrētu uzņēmumu rekvizītus,  ievedusi Latvijā vairākas lukss klases vieglās automašīnas, vēlāk tās pārdodot tālāk.

Automašīnu reģistrēšanai izmantoti fiktīvi uzņēmumi ar mērķi izvairīties no pievienotās vērtības nodokļa nomaksas. Tāpat arī minētā personu grupa, izmantojot fiktīvu uzņēmumu rekvizītus un banku kontus, kas atvērti uz nerezidentu vārdiem, sniegusi pakalpojumus citām personām, kas vēlējušās izvairīties no nodokļu nomaksas un veikt naudas «atmazgāšanu».
Precīzi noteikt nodarītā zaudējuma apmēru būs iespējams pēc apkopojuma par izmantotajiem kontiem bankās un audita pārbaudēm. Provizoriski vērtējot, apgrozījuma summas (skaidras naudas izņemšana no kontiem) ir bijušas ap Ls 1–1,5 milj. mēnesī.
 
Krimināllietas ietvaros šā gada 13. jūnijā aizturētas sešas personas, kas šobrīd atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Izmeklēšanas gaitā veiktas 12 kratīšanas, uzlikti aresti naudas līdzekļiem Ls 55 000 apmērā un EURO 40 000 apmērā, slēgti 14 konti, kas tika izmantoti, lai izvairītos no nodokļu nomaksas un veiktu «naudas atmazgāšanas» operācijas. Uzlikti liegumi kopā astoņiem transportlīdzekļiem:  divām BMW X5 automašīnām, četrām Mercedes Benz automašīnām, vienai Toyota automašīnai un vienai Jaguar.

Veikto kratīšanu laikā tika izņemti 40 fiktīvo un 10 ofšoru zīmogi, dokumenti, i — banku kodu kartes, Digi-banku pases, datori, ko izmantoja noziedznieku grupējums noziedzīgo nodarījumu izdarīšanai.

Šobrīd krimināllietā tiek veiktas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, lai lemtu jautājumu par lietas virzīšanu kriminālvajāšanas uzsākšanai.