Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PVD atceļ aizliegumu tirgot dzīvas zivis

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vadītājs Vinets Veldre šodien atcēlis iepriekš izdoto rīkojumu, kas paredzēja no 1. jūlija aizliegt pārtikas veikalos tirgot dzīvas zivis, šodien informēja Latvijas Neatkarīgā televīzija.

Rīkojums atcelts, jo Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi dzīvu zivju, molusku un akvakultūras dzīvnieku turēšanas noteikumu projektu. Tajā minēti zivju audzētāju un tirgotāju, kā arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, «Rīgas centrāltirgus», kā arī Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) priekšlikumi.

Veldre norādīja, ka «mērķis tika panākts un situācija ir uzlabojusies arī tirdzniecības vietās», tāpēc rīkojumu viņš atcēlis.

LETA jau informēja, ka PVD ģenerāldirektors Vinets Veldre maija vidū izdeva rīkojumu, kas paredzēja no šā gada 1. jūlija visās pārtikas tirdzniecības vietās aizliegt tirgot dzīvas zivis, moluskus un akvakultūras dzīvniekus.

Zivju audzētāji iepriekš aģentūrai LETA atzina, ka zivju turēšanas apstākļi pārtikas veikalos ir nepieņemami, norādot, ka aizliegums dzīvu zivju tirdzniecībai pārtikas veikalos ir vieglākais problēmas risinājums, taču tas var izputināt daudzas zivju audzētavas, kas savas zivis realizē tieši veikalos.

Lai to nepieļautu, deviņas lielākās Latvijas zivju audzētavas vērsās pie zemkopības ministra, PVD ģenerāldirektora un Valsts zivsaimniecības pārvaldes priekšnieka Normunda Riekstiņa ar lūgumu atcelt aizliegumu, tā vietā izstrādājot un ieviešot dzīvu zivju turēšanas prasības.

Zemkopības ministrs Mārtiņš Roze (ZZS) iepriekš aicināja PVD vadītāju atcelt rīkojumu par dzīvu zivju tirdzniecības aizliegumu pārtikas veikalos. Veldre nolēma rīkojumu atcelt tad, kad ZM būs izstrādājusi un uz valdību virzīs prasības dzīvu zivju turēšanai pārtikas veikalos.

Lai gan ZM iepriekš pauda viedokli, ka tai dzīvu zivju turēšanas prasības pārtikas veikaliem nav jāizstrādā, tā kā šīs jomas kontrolē var iztikt ar pašreizējiem normatīviem, dažādu speciālistu un ieinteresēto pušu sanāksmē pagājušajā nedēļā panākta vienošanās, ka specifiski kritēriji dzīvu zivju turēšanai pārtikas tirdzniecības vietās ir nepieciešami.

Tā kā ieinteresētās puses izteica vēlēšanos, lai prasības dzīvu zivju turēšanai pārtikas tirdzniecības vietās tiktu ieviestas pēc iespējas agrāk, priekšlikumi kritērijiem ministrijā bija jāiesniedz līdz pagājušās nedēļas beigām.