Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divi mazgadīgi bērni pakļūst zem auto

Atkal un atkal nelaimes gadījumos cieš bez uzraudzības atstāti bērni, kurus vasarīgi karstais laiks vilina vienus doties pastaigās gan pilsētā, gan uz atpūtas vietām pie ūdeņiem. Sešus gadus vecā Milana un viņas septiņus gadus vecais brālis Konstantīns otrdienas vakarā Jēkabpilī pakļuva zem automašīnas riteņiem, neuzmanīgi skrienot pāri ielai, lai nopeldētos Daugavā. Par laimi, bērni nav cietuši smagi.

Kā pastāstīja Jēkabpils Ceļu policijas inspektors Māris Ostrovskis, 14. jūnijā pusastoņos vakarā Jēkabpilī, Rīgas ielā pie mājas 216d, automašīna «Mitsubisi Pajero» uzbrauca diviem mazgadīgiem bērniem — Milanai (1999) un viņas brālim Konstantīnam (1998), kuri izskrēja uz brauktuves, nepārliecinoties par to, vai netuvojas transportlīdzeklis, vai nenovērtēja attālumu līdz tam. Abi cietušie nogādāti Jēkabpils rajona centrālajā slimnīcā (JRCS). Sākotnējā informācija liecina, ka autovadītājs negadījumā nav vainojams. Viņš ātrumu nebija pārsniedzis, kā arī alkoholu nebija lietojis. Pretimbraucošās automašīnas vadītājs liecinājis, ka, ieraugot skrienošos bērnus, viņš savu transportlīdzekli piebremzējis, taču skrējēji pat nepagriezuši galvu, lai pārliecinātos par ielas drošību no pretējās puses.

Cietušie nogādāti JRCS Traumatoloģijas nodaļā, kuras vadītājs Jurijs Salovjovs informēja, ka gan Milanas, gan Konstantīna veselības stāvoklis trešdien bija apmierinošs. Bērni guvuši smadzeņu satricinājumu un nobrāzumus un, iespējams, piektdien no slimnīcas viņus jau izrakstīs. Mazie stāstījuši, ka skrējuši pāri ielai, jo gribējuši iet peldēties līdzās esošajā Daugavā. Kā bilda Jēkabpils domes Sociālā departamenta direktors Juris Tužikovs, jēkabpiliešu Burkalo ģimeni, kurā aug septiņas atvases un arī abi minētajā negadījumā cietušie, nevar raksturot kā labvēlīgu. Viņi ir patstāvīgi departamenta un atbalsta nodaļas ģimenēm ar bērniem klienti. J. Tužikovs uzskata, ka par bērnu drošību pirmām kārtām atbild viņu vecāki. Turklāt negadījuma vieta ir viena no gājējiem un satiksmei nedrošākajām, jo tajā nav izbūvēti pat gājēju trotuāri, kā arī atļautais braukšanas ātrums ir pārāk liels, kas būtu jāierobežo. Diemžēl Jēkabpilī, ko vairāku kilometru joslā šķērso Daugava, kā arī ir iespējas peldēties citās ūdenskrātuvēs, ne visur tiek nodrošināta peldvietu uzraudzība.