Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Hansabanka bibliotēkām dāvinās 500 datorus

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (LNB AB) rīkotajā akcijā «Uzdāvini datoru savai bibliotēkai!» AS «Hansabanka» Latvijas bibliotēkām uzdāvinājusi 200 datorus, portālu «Apollo» informēja Ilze Liepiņa, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta fonda pārstāve.

Ar šo dāvinājumu Hansabanka aktīvi iesaistās LNB Atbalsta biedrības rīkotajā akcijā, kopumā paredzot dāvināt 500 datorus. Šis ir līdz šim lielākais ziedojums akcijas «Uzdāvini datoru savai bibliotēkai!», kas veicinās Gaismas tīkla — Valsts vienotās bibliotēku informācijas sistēmas — izveidi.

Šodien AS «Hansabanka» nodeva LNB Atbalsta biedrības direktores Kārinas Pētersones rīcībā pirmo simbolisko datoru, kas paredzēts Latvijas bibliotēkām. Tam sekos 200 pilnībā aprīkoti datori, arī monitori un citas palīgiekārtas, bet projektā kopumā paredzēts dāvināt 500 datorus. Hansabankas atbalsta šo akciju, jo bankai ir stratēģiska apņemšanās tuvākajos gados aktīvi iesaistīties informācijas sabiedrības veidošanā Latvijā.

Kā teica AS «Hansabanka» valdes loceklis Ģirts Bērziņš: «Augsto tehnoloģiju laikmetā lielākajai Latvijas iedzīvotāju daļai nav pieejams dators, bet internets šķiet neizprotams svešvārds. Tas radījis sabiedrībā tā saucamo «digitālo plaisu», kas kavē valsts ekonomisko izaugsmi kopumā, jo cilvēkiem ir grūtības iesaistīties augsti datorizētajā ekonomiskajā apritē. Tāpēc mēs gan dāvinām datorus, tādējādi palielinot pieejas vietu skaitu Latvijā, kā arī iesaistīsimies mācību procesā, izstrādājot tam īpaši pielāgotu mūsu internetbankas «Hanza.net» vidi.»

Dāvinot datorus Latvijas bibliotēkām, Hansabanka iesaistīsies projektā «Gaismas tīkls» — valsts vienotās bibliotēku informācijas tīkla izveidē, kā arī palīdzēs īstenot iedzīvotāju datorapmācības projektu [s:7991], ko vada Latvijas Informāciju un komunikāciju tehnoloģiju asociācija (LIKTA).

LIKTA vadītājs Imants Freibergs: «Informācijas sabiedrības veiksmīgai izaugsmei Latvijā visiem iedzīvotājiem būtu nepieciešams apgūt elementāras datorprasmes, lai saprastu, ko var praktiski iegūt no datoru un interneta lietošanas, piemēram, laika ietaupījumu, izmantojot banku pakalpojumus, vai e-pārvaldes priekšrocības. Piekļuve šiem e-pakalpojumiem visreālākā kļūs sadarbībā ar «Gaismas tīklu», jo visās pašvaldību bibliotēkās drīz būs pieejami datori un internets, kā arī ar kompetenti darbinieki, kuri būs gatavi izpalīdzēt iedzīvotājiem.»

Lai ziedotie datori būtu pilnvērtīgi izmantojami atbilstoši visām mūsdienu prasībām, projekta partneris «Microlink Latvia» tos aprīkos ar «Microsoft Latvia», «Tilde» un «Panda Software» dāvinātu programmatūru.

Kā teica viens no projekta partneriem, «Microsoft Latvia» vadītājs Sandis Kolomenskis: «Statistika liecina, ka vairāk nekā miljonam Latvijas iedzīvotāju ir nepieciešama apmācība, lai apgūtu datorprasmes un sāktu izmantot tās savas dzīves kvalitātes uzlabošanai. Nupat veiktais «Microsoft Latvia» pētījums par informācijas tehnoloģiju attīstību un lomu izglītībā apliecina — bibliotēkas ir viens no galvenajiem piekļuves punktiem datoriem un internetam, īpaši izglītības darbiniekiem reģionos. Tāpēc «Gaismas tīkla» un [s:7992] projektu vajadzībām bez maksas apgādāsim datorus ar nepieciešamo programmatūru vairāk nekā 200 tūkstošu latu vērtībā.»

Savukārt «Microlink Latvia» ilgtermiņa akcijā «Uzdāvini datoru savai bibliotēkai!» iesaistījies jau kopš tās aizsākšanas 2004. gada oktobrī, aktīvi aicinot uzņēmējus ziedot datortehniku Latvijas bibliotēkām un tādējādi veicinot to modernizāciju un ātrāku iekļaušanos «Gaismas tīklā».

«Mēs esam ļoti gandarīti un priecīgi, ka mūsu aicinājums ir sasniedzis dzirdīgas ausis Hansabankā. «Microlink» ir pārliecināts, ka jāizmanto jebkura iespēja veicināt pieeju mūsdienu tehnoloģiju iespējām, un šis noteikti ir liels solis uz pilnvērtīgas informācijas sabiedrības veidošanos un digitālās plaisas novēršanu Latvijas reģionos,» uzsver Jānis Bergs, «Microlink» valdes priekšsēdētājs.

Šā dāvinājuma projekta pirmajā etapā «Microlink Latvia» veiks saņemtās datortehnikas atbilstības LNB Atbalsta biedrības prasībām novērtēšanu, nodrošinās tās nogādi «Microlink Latvia» servisa centrā, kur savukārt pārbaudīs datortehnikas darbību un sagatavos darbam, kam sekos programmatūras instalēšana un konfigurēšana atbilstoši LNB Atbalsta biedrības norādījumiem, nodrošinot nolietoto vai bojāto komponenšu nomaiņu datoros. Tāpat «Microlink Latvia» veiks arī šo pilnībā nokomplektēto un darba kārtībā esošo 200 datoru transportēšanu uz bibliotēkām un to uzstādīšanu.

Datorus saņems Latvijas bibliotēkas, kuras bija pieteikušās akcijai «Uzdāvini datoru savai bibliotēkai!», un līdz ar šo dāvinājumu pārtaps par sabiedrībai pieejamu informācijas pakalpojumu sniedzējām. Projekta pirmo etapu paredzēts īstenot līdz vasaras beigām.