Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID izstrādājis<I> </I>jaunu&nbsp;interneta mājas lapu

Lai uzņēmēji un nodokļu maksātāji pēc iespējas ērtāk varētu iegūt informāciju par nodokļu un muitas lietu jautājumiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) izstrādājis jaunu interneta mājas lapu, kas no ceturtdienas publiski pieejama visiem interesentiem.

VID ģenerāldirektors Dzintars Jakāns: «Jāatzīst, ka līdzšinējā VID interneta mājas lapa bija novecojusi gan morālā, gan tehniskā ziņā, kā arī jāatzīst, ka gadu gaitā ievietotā informācija tajā netika laikus pārstrukturizēta un līdz ar to tajā bija ļoti grūti atrast nepieciešamo informāciju. Saprotot to, cik ļoti liela nozīme ir ērti pieejamai, sakārtotai un viegli atrodamai informācijai, VID secināja, ka nepieciešama jauna interneta mājas lapa. Jaunā interneta mājas lapa sniedz plašāku informāciju, kas ir strukturizēta pa tēmām un lietotājam ērti atrodama, kā arī piedāvā vairākas jaunas iespējas, pateicoties mūsdienīgam tehnoloģiskam risinājumam. Mēs vēlamies būt nodokļu maksātāju partneris un palīgs godīgā saistību izpildē pret valsti. Nereti tieši informācijas trūkums kavē godīgu saistību izpildi, tāpēc ceru, ka jaunā VID interneta mājas lapa būs palīgs nodokļu maksātājiem godīgu saistību izpildē pret valsti, kā arī vērtīgs informācijas avots.»

Darbs pie jaunas interneta mājas lapas izstrādes tika sākts jau 2003. gada novembrī. Sākotnēji tika plānots reorganizēt interneta mājas lapu, sastrukturizējot tajā esošo informāciju lietotājam ērtā veidā, papildināt to ar dažām jaunām informācijas sadaļām un nedaudz mainot interneta lapas dizainu. Darba gaitā, izstrādājot specifikācijas, VID secināja, ka lietderīgāk ir veidot jaunu interneta mājas lapu, kas balstīta uz mūsdienīgas tehnoloģijas bāzi. Pirmā etapa izmaksas — 7290,00 latu (daļa no šīs summas —  4374,00 latu — tika maksāta no «Phare» projekta LE01.02.01 «Nodokļu un muitas administrāciju institucionālā stiprināšana» līdzfinansējuma).

Projekta otrajā etapā, balstoties uz iepriekš izstrādātās interneta lapas specifikāciju pamata, tika organizēts valsts iepirkums «par VID interneta mājas lapas izstrādi, pilnveidošanu un uzturēšanu». Konkurss tika izsludināts 2004. gada 28. jūnijā. Lēmums par atklāto konkursu «VID interneta mājas lapas izstrāde, pilnveidošana un uzturēšana» tika pieņemts 2004. gada 6. augustā. Konkursā uzvarēja SIA «Datorikas institūts DIVI».

Trešajā etapā SIA «Datorikas institūts DIVI» izstrādāja jauno VID interneta mājas lapu, atbilstoši pirmajā etapā izstrādātajai interneta lapas vīzijai un specifikācijām.

Laikietilpīgākais bija projekta pēdējais posms — informācijas pārnešana no vecās interneta mājas lapas uz jauno interneta lapu, jo jaunās interneta mājas lapas struktūra radikāli atšķiras no iepriekšējās, tajā ir vairākas jaunas sadaļas, kurām bija jāsagatavo informācija, kā arī ievērojamu daļu informācijas bija nepieciešams aktualizēt un atsevišķām sadaļām, piemēram, «Statistika», informācija bija jāapkopo par iepriekšējiem laika periodiem un tehniski jāievada jaunajā interneta mājas lapā.

Kopējās otrā, trešā un ceturtā etapa izmaksas —  25 094,49 lati.