Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skotlendjards: iespējams, ka Lielbritānijā tiek ievesti afrikāņu bērni upurēšanai

Lielbritānijas policija paudusi bažas, ka bērni no Āfrikas tiek ievesti Lielbritānijā upurēšanai dažādos reliģiskos rituālos, ceturtdien vēstīja raidsabiedrība BBC, atsaucoties uz nepublicētu Londonas kriminālpolicijas Skotlendjarda pētījumu.

Skotlendjards ziņoja, ka ir veicis izpēti un diskusijas Londonas afrikāņu un aziātu kopienās, cenšoties mazināt vardarbību pret bērniem, un ka vēlāk jūnijā tiks publicēts ziņojums par pētījuma rezultātiem.

Policisti pavadīja desmit mēnešus Londonas austrumos kopā ar afrikāņu un aziātu kopienu pārstāvjiem, apspriežot tādus jautājumus kā sieviešu dzimumorgānu sakropļošana, piespiedu laulības un ar ticību saistīta vardarbība pret bērniem.

BBC vēstīja, ka šausminošākie atklājumi ir saistīti ar afrikāņu kopienu, izraisot aizdomas, ka tajā norisinās reliģiski maģijas rituāli.

Pētījumā tika atklāts, ka imigranti no Āfrikas, ja vajadzīgs, meklē maģijas ekspertus, kas viņiem varētu palīdzēt ar buramvārdiem, un, lai tie būtu iedarbīgi, esot jāupurē zēns, kuram nav veikta apgraizīšana. Policija pieļauj iespēju, ka šim nolūkam kontrabandas ceļā Lielbritānijā tiek ievesti bērni no Āfrikas.

Londonā vairākkārt ir atrasti bērnu līķi, izraisot aizdomas, ka viņi tikuši upurēti maģijas rituālos. Tomēr pastāv bažas, ka šie ir tikai daži gadījumi un ka daudz tādu nemaz netiek atklāts.

Lielbritānijas iekšlietu ministrs Čārlzs Klārks, komentējot pētījuma rezultātus, atzina, ka problēmas risināšanai ir vajadzīga starptautiska sadarbība un jautājums tiks apspriests lielā astoņnieka (G-8) valstu grupas tieslietu un iekšlietu ministru tikšanās laikā, kas patlaban norisinās Šefīldā Lielbritānijā.