Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atlaistie pašvaldību vadītāji saņems kompensācijas

Saeima šodien kā steidzamus otrajā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā «Par pilsētas domes, rajona padomes, novada padomes un pagasta padomes deputāta statusu», kuri paredz kompensāciju izmaksu triju amatalgu apmērā pašvaldību vēlētām amatpersonām, kuras tiek atlaistas «sakarā ar politiskās uzticības zaudēšanu».

Par likuma pieņemšanu nobalsoja 49, pret nebalsoja neviens, atturējās viens deputāts, bet 41 sēdē klātesošais parlamentārietis balsojumā nepiedalījās.

Kompensāciju varēs saņemt ne tikai pašvaldību vadītāji, bet arī deputāti, kuri ievēlēti par domes (padomes) priekšsēdētāja vietnieku, ieņem algotu amatu, ja viņu atbrīvos no amata sakarā ar tādu domes (padomes) lēmumu, kurš netiks pamatots ar likumā vai vietējās pašvaldības nolikumā noteikto pienākumu, attiecīgās pašvaldības lēmumu, tiesas spriedumu nepildīšanu vai likumu, Ministru kabineta noteikumu neievērošanu.

Kā ziņots, nesen Saeimā pieņemtie grozījumi likumā «Par pašvaldībām» nosaka, ka «vietējās pašvaldības domes (padomes) priekšsēdētāju, aizklāti balsojot, var atbrīvot no amata, ja to pieprasa vismaz viena trešdaļa domes (padomes) deputātu». Nekāds cits pamatojums pašvaldības vadītāja nomaiņai nebūs nepieciešams.

Likums «Par pilsētas domes, rajona padomes, novada padomes un pagasta padomes deputāta statusu» patlaban nosaka, ka deputātam, kurš ir bijis ievēlēts algotā pašvaldības amatā un beidzis pildīt šo amatu sakarā ar pašvaldību apvienošanos, ja viņam netiek piedāvāts līdzvērtīgs amats, no jaunizveidotās pašvaldības budžeta saņem pabalstu trīs amatalgu apmērā.

Pašvaldības priekšsēdētājam un viņa vietniekiem tiek maksāta amatalga un piemaksas domes (padomes) noteiktajā apmērā, atvaļinājuma pabalsts amatalgas apmērā, aizejot ikgadējā atvaļinājumā, pabalsts sakarā ar smagu nelaimes gadījumu, kā arī sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi vienas amatalgas apmērā.

Amatpersonas saņem pabalstu sakarā ar bērna piedzimšanu sešu amatalgu apmērā, kompensāciju, kas sedz pusi no mācību maksas, ja viņi, nepārtraucot amata pienākumu pildīšanu, sekmīgi mācās izglītības iestādē, lai iegūtu amata pienākumu izpildei nepieciešamās zināšanas.

Tāpat amatpersonas saņem kompensāciju ceļa izdevumu segšanai, ja viņi nedzīvo attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā, bet viņu nāves gadījumā ģimene saņem vienreizēju pabalstu vienas amatalgas apmērā.