Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijai draud sankcijas par PVN nepiemērošanu apkurei

Latvijai draud sankcijas no Eiropas Savienības (ES) par atkārtoto lēmumu vēl gadu nepiemērot pievienotās vērtības nodokli (PVN) siltumam, sarunā ar aģentūru LETA atzina Finanšu ministrijas (FM) parlamentārais sekretārs Ēriks Zunda (TP).

«Viennozīmīgu atbildi nevar sniegt, tomēr sankcijas ir iespējamas,» sacīja FM parlamentārais sekretārs.

Zunda informēja, ka sarunas ar Eiropas Komisiju ministrijai ir jau kopš šā gada sākuma, kad Saeima pirmoreiz pieņēma lēmumu uz pusgadu atlikt 18% PVN likmes piemērošanu apkurei, kā to prasa Latvijas saistības, iestājoties ES.

Atbilde no EK par pirmo lēmumu vēl nav saņemta, tomēr, neskatoties uz to, Saeima šodien vienbalsīgi nolēma PVN apkurei vēl gadu nepiemērot.

Parlamenta lēmumu pamato Latvijas iedzīvotāju zemais dzīves līmenis, kā arī augošā dārdzība, uzsvēra Zunda, atklājot, ka šie argumenti tiek izmantoti sarunās ar Eiropas Komisiju. Zunda izteica cerību, ka ES birokrāti tos ņems vērā.

Ja tomēr EK pieņems lēmumu piemērot sankcijas pret Latviju, nauda tiks atskaitīta no ES maksājumiem, informēja FM pārstāvis. Viņš gan nezināja teikt, cik lielas ir iespējamās sankcijas.

ES direktīvas neparedz samazinātās, piemēram, 5% PVN likmes piemērošanu siltumenerģijai, piebilda Zunda.

Savukārt FM Valsts sekretāra vietniece Inta Vasaraudze, kas ir galvenā atbildīgā par sarunām ar EK nepieļauj, ka pret Latviju varētu tikt piemērotas sankcijas, jo līdz šim nav bijuši līdzīgi precedenti attiecībā pret citām dalībvalstīm.

Vasaraudze aģentūrai LETA sacīja, ka Lielbritānijas prezidentūras laikā tiks skatīts jautājums par PVN likmes piemērošanas atlikšanu līdz pat 2015. gadam. Ierēdne gan atzina, ka iepriekš līdzīgs priekšlikums ECOFIN sanāksmē tika noraidīts, jo ES dalībvalstis nav varējušas vienoties par kompromisa variantu. Runājot par iespējamām sankcijām, Vasaraudze pauda viedokli, ka ir teorētiska iespējamība, ka pret Latviju varētu pielietot sodu, jo birokrātiskā procedūra ir ilgstoša un līdzīgus precedentus viņa neatminas.