Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No apcietinājuma atbrīvo bijušo Saeimas deputātu Grīgu

Šodien no apcietinājuma atbrīvots par vairākiem smagiem noziegumiem aizdomās turētais bijušais Saeimas deputāts Oskars Grīgs (LSDSP), aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Dzintra Vītoliņa.

Lēmumu par drošības līdzekļa maiņu pieņēmusi Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurore Viorika Jirgena. Šodien Grīgam piemērots drošības līdzeklis — policijas uzraudzība.

Grīgs apcietinājumā atradās kopš 29. aprīļa.

Vītoliņa pastāstīja, ka Grīgs atbrīvots, jo nav gūts apstiprinājums varbūtībai, ka viņš turpinās izdarīt jaunus noziegumus vai izvairīsies no pirmstiesas izmeklēšanas.

Prokurore esot veikusi visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, kuras, iespējams, Grīgs varēja ietekmēt. Pieņemot lēmumu par viņa atbrīvošanu, prokurore arī ņēmusi vērā to, ka Grīgs palīdzējis izmeklēšanai, atdodot tiesībsargiem vairākus šaujamieročus un munīcijas.

Apsūdzētā advokāts arī vērsis prokuratūras uzmanību uz to, ka, atrodoties apcietinājumā, Grīgam ievērojami pasliktinājusies veselība un viņam nepieciešama rūpīga medicīniskā palīdzība.

Tomēr, ņemot vērā, ka Grīgs tiek saukts pie kriminālatbildības par smagu noziegumu, viņam piemērota policijas uzraudzība. Vītoliņa sacīja, ka Grīgam trīs reizes nedēļā jāierodas pie uzraugošā policijas darbinieka, viņš arī nedrīkst bez prokurora vai tiesas atļaujas izbraukt no savas pastāvīgās dzīvesvietas.

Izmeklēšana lietā turpinās.

Jau ziņots, ka maija sākumā prokurore Grīgam uzrādīja apsūdzību par nelikumīgu ieroču un munīcijas glabāšanu.

Grīgam celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 233. panta 2. daļas par šaujamieroča vai munīcijas realizēšanas noteikumu pārkāpšanu. Minētais likuma pants paredz sodu — brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai naudas sodu līdz 80 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.

LETA jau ziņoja, ka policija Grīgu 27. aprīlī aizturēja aizdomās par nelegālu pieslēgumu dīzeļdegvielas vadam Polocka–Ventspils, nelikumīgu ieroču glabāšanu un mēģinājumu piekukuļot policistu.

Grīgs Tukuma Ceļu policijas priekšniekam Vilnim Vecriņķim piedāvājis kukuli — 4000 latu mēnesī, lai Vecriņķis «piesegtu» no naftas produktu vada nozagtās degvielas transportēšanu. Grīgs vēlējies, lai degvielas transportēšanas laikā Irlavas pagastā līdz autoceļam Rīga–Ventspils netiktu izliktas policijas patruļas.

Bijušā deputāta zemnieku saimniecībā Tukuma rajona Tumes pagastā veiktajā kratīšanā policija atrada divus pistoļu klusinātājus, trīs mazkalibra pistoles un vienu «Beretta» pistoli, 12. kalibra bisi, kā arī 3479 dažāda kalibra patronas.

Grīga saimniecībā policija uzgāja arī vismaz 13 tonnas no SIA «LatRosTrans» cauruļvada nozagtas degvielas.