Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vislabākā veselības aprūpe — Nīderlandē, Šveicē un Vācijā

Iedzīvotājiem vislabvēlīgākā veselības aprūpes sistēma Eiropā ir Nīderlandē, Šveicē un Vācijā, liecina privātās kompānijas «Health Consumer Powerhouse» veiktais pētījums.

Savukārt pēdējās vietas reitingā, kur izvērtēti tādi kritēriji kā pacientu tiesības un informācija, gaidīšanas laiks, medikamentu pieejamība, personāla labvēlība un ārstēšanas rezultāti, ieņem Polija, Itālija, Ungārija un Lielbritānija.

Reitings ir veidots no pacientu pozīcijām, neņemot vērā tādus tradicionālos veselības aizsardzības rādītājus kā, piemēram, gultu skaitu slimnīcās un dzīves ilgumu.

Pētījumā izvērtētas 12 Eiropas valstis, bez jau minētajām arī Beļģija, Igaunija un Zviedrija, kas dala 4. vietu, 7. vietā ir Francija, bet 8. vietā — Spānija.

Līdere Nīderlande, vērtējot 60 punktu sistēmā, ir saņēmusi 48 punktus, bet Šveice un Vācija — attiecīgi 47 un 46 punktus. Polija, kas ir saraksta beigās, saņēmusi 25 punktus.

«Nīderlandē ir ļoti laba veselības aprūpes pieejamības, atvērtības un kvalitātes kombinācija,» norāda «Health Consumer Powerhouse» pārstāvis Arne Bjornbergs. Visās trijās līdervalstīs darbojas gan privātā, gan valsts medicīna.

Zviedrija, kas sarakstā ieņēmusi ceturto vietu, uzrādījusi labus sasniegumus veselības aprūpes kvalitātes ziņā, bet ir zaudējusi punktus medikamentu pieejamības un gaidīšanas laika ziņā.

Savukārt Igaunija, kas, tāpat kā Zviedrija, ieņem 4. vietu, veselības aizsardzībai novirza mazāku daļu no iekšzemes kopprodukta nekā citas apskatītās valstis, taču tai ir izdevies sasniegt labus rezultātus. Pēc Bjornberga vārdiem, Igaunijas reformu temps ir visai iespaidīgs.