Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāta vairāku miljonu latu atmazgāšanas shēma

Valsts policijas (VP) darbinieki atklājuši vērienīgu nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas shēmu un naudas līdzekļu izkrāpšanu no valsts.

VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Ekonomikas policijas pārvaldes (EPP) darbinieki, veicot operatīvos meklēšanas pasākumus krimināllietā, kas tika ierosināta 2005. gada 10. jūnijā par noziedzīgā ceļā iegūto naudas līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, aizturējuši divas personas un arestējuši naudas līdzekļus vairāk nekā 30 000 latu apmērā.

Izmeklēšanas laikā policijas darbinieki noskaidrojuši, ka noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija notikusi meža cirsmu iegādes un citās jomās. Šobrīd zināms, ka persona, kas nodarbojās ar naudas atmazgāšanu, slēdza līgumus ar fiktīviem uzņēmumiem par nenotikušiem starpniecības pakalpojumiem. Nauda tika pārskaitīta uz dažādu banku kontiem, līdz nonāca pie personas, kas bija pasūtījusi konkrēto naudas summu tās legalizācijai.

Klients — persona, kura bija pasūtījusi legalizēt nelikumīgi iegūtos naudas līdzekļus, — izmantoja šo nelegālo darījumu atskaites dokumentus (dažādus līgumus, maksājumu uzdevumus u. c.), iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestam atskaites par nodokļu nomaksu. Turklāt EPP darbinieki atklājuši arī gadījumus, kad no valsts tika pieprasīta nomaksāto nodokļu pārmaksas atmaksa, tādējādi no valsts izkrāpjot naudas līdzekļus.

Pēc pašreizējām aplēsēm, nelegālie darījumi naudas atmazgāšanas shēmā notikuši vairāku miljonu latu apmērā, bet precīza summu varēs noteikt tikai pēc uzņēmumos nozīmētā audita rezultātiem.

Krimināllieta ierosināta pēc Krimināllikuma 195. panta 2. daļas «Par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās», kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz astoņiem gadiem.

Turpinās izmeklēšana.