Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES nav vienprātības par tālāku bloka paplašināšanos

Eiropas Savienības (ES) līderu vidū nav vienprātības par bloka tālāku paplašināšanos, ceturtdienas vakarā paziņoja ES prezidējošās valsts Luksemburgas premjerministrs Žans Klods Junkers.

«Daži līderi ierosināja apsvērt paplašināšanās ritmu un apmērus, bet pašlaik nav nekādas vienprātības,» sacīja Junkers.

Tajā pašā laikā lielākā daļa ES līderu uzskata, ka jāievēro Turcijai dotie solījumi 3. oktobrī sākt iestāšanās sarunas, piezīmēja Junkers. Šā gada otrajā pusē paredzēts sākt iestāšanās sarunas arī ar Horvātiju, ja tā pildīs ES prasības pilnībā sadarboties ar Hāgas starptautisko kara noziegumu tribunālu.

ES pirmdien piekrita pārskatīt Horvātijas progresu ceļā uz iestāšanās sarunām jūlija vidū, ņemot vērā tās sadarbību ar Hāgas tribunālu galveno bēguļojošo aizdomās turēto personu atrašanā. Tomēr vairākas ES valstis Lielbritānijas vadībā uzsver, ka Zagrebai jāatrod un jāizdod bēguļojošais Ante Gotovina, pirms ES varēs sākt atliktās iestāšanās sarunas ar Horvātiju.

Rumānijas un Bulgārijas uzņemšana Eiropas Savienībā paredzēta 2007. gadā, ja abas valstis turpinās realizēt vajadzīgās reformas.