Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

Teātru attīstībai piešķir 57 tūkstošus latu

Ceturtdien Kultūras ministrijā (KM) notika profesionālās teātra atbalsta programmas komisijas sēde par 2005. gada valsts pamatbudžeta dotācijas piešķiršanu Latvijas profesionālo teātru attīstībai. No KM apakšprogrammas «Teātru darbība» 2005./2006. gada sezonas pirmajā pusē tiks novirzīti 57 tūkstoši latu.

Kā «Apollo» pastāstīja kultūras ministres Helēnas Demakovas preses sekretāre Margita Zālīte, sēdes laikā kultūras ministre Helēna Demakova aicināja turpmāk pievērst īpašu uzmanību bērnu un jauniešu teātru izrādēm, piesaistot patroneses, kā, piemēram, Veltu Skursteni un Veru Singajevsku. «Latvijā ir ļoti svarīgi nezaudēt ģimenisko uz teātri iešanas tradīciju, kas pieradina jauno cilvēku pie kultūras un mākslas vērtībām, audzina kulturālu jauno paaudzi,» norādīja ministre.

Lai veicinātu profesionālu teātru pieejamību bērnu un jauniešu auditorijai, KM no valsts budžeta līdzekļiem plāno piešķirt valsts dotāciju līdz vienam latam katrai jaunā skatītāja biļetei. Plānots, ka 2005./2006. gada sezonas pirmajā pusē šāda dotācija tiks piešķirta 30–35 tūkstošu latu apmērā.

Savukārt, lai daudzveidotu bērnu un jauniešu teātru izrāžu piedāvājumu skatītājiem, tiks rasta iespēja attīstīt sadarbību starp dramaturgiem, režisoriem un radošo grupu. Īpaši tiks veicinātas neliela formāta izrādes, kuru auditorija būtu no 80–100 skatītājiem. Nenoliedzot iespēju saņemt citu finansēšanas avotu piedāvātās iespējas, KM šim mērķim novirzījusi 10 000 latu.

Paredzēts papildināt Latvijas teātru darbinieku pieredzi ārvalstīs, dodot līdzfinansējumu labāko festivālu izrāžu apmeklējumiem profesionāliem režisoriem, scenogrāfiem un skatuves darbiniekiem, Skandināvijas vai Rietumeiropas valstīs. Šā mērķa sasniegšanai atvēlēti līdz 5000 latu.

No KM apakšprogrammas 7000 latu plānots novirzīt skatuves mākslas, arī modernās dejas un topošo jauno režisoru mācību izrāžu tapšanai.