Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Glābēji aicina vasaras saulgriežos būt uzmanīgiem ar uguni

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus vasaras saulgriežos būt uzmanīgiem ar uguni, lai neatkārtotos iepriekšējo gadu negatīvā pieredze.

VUGD inspektore Inga Vetere aģentūrai BNS klāstīja, ka iepriekšējo gadu pieredze liecina — tieši svētku dienās palielinās ugunsgrēku skaits. Par iemeslu tam ir nepareiza ugunskura vietas izvēle, bez uzraudzības atstātie ugunskuri.

«Lietū izmirkušie jāņubērni svinības turpina dārza mājiņās, šķūņos un dažādās piebūvēs, izmantojot sveces un smēķējot. Pirtis tiek kurinātas pārāk centīgi,» viņa stāstīja.

Piemēram, pērn Jāņos nodega četras pārkurinātas pirtis. Īpaši būtu jāpieskata bērni, jo viņi, redzot, kā pieaugušie izmanto atklātu uguni, uzskata, ka šis ir laiks, kad ar uguni var arī parotaļāties.

Vetere atgādina, ka, izbraucot svinēt svētkus ārpus mājām, jāpārliecinās, vai gāze ir noslēgta un ūdens krāni ir aizgriezti, jāatvieno sadzīves elektroaparāti. VUGD arī aicina ievērot drošības pasākumus, kurinot ugunskurus.