Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ārsti vēlas saņemt 1000 latu mēnesī

Latvijas ārsti vēlas saņemt vidēji 1000 latu mēnesī, liecina šogad veiktā mediķu aptauja, ar kuras rezultātiem šodien Latvijas Ārstu kongresa delegātus iepazīstināja Latvijas Universitātes asociētais profesors Dmitrijs Babarikins.

Savukārt Veselības ministrijas izstrādātās pamatnostādnes par cilvēku resursu attīstību paredz, ka mediķu vidējā darba samaksa 2010. gadā sasniegs 530 latus.

Mediķu aptauja liecina, ka nelegālie maksājumi veselības aprūpē jeb «pacientu pateicības» nav jāapkaro ar represīvām metodēm. Tā vietā nepieciešams iegrāmatot visas no maksas pakalpojumiem saņemtās summas un legalizēt «pacientu pateicības», ar speciālu likumu mazinot nodokļu slogu. Pašlaik gan šis jautājums netiek risināts, uzsvēra Babarikins. Viņš norādīja, ka represijas jāpiemēro tikai tajos gadījumos, kad nauda no pacientiem tiek «izspiesta».

Tāpat ārstu aptauja liecina, ka valstij jāsniedz lielāks atbalsts medicīnas darbinieku tālākizglītošanai. 47,5% aptaujāto mediķu uzskata, ka valstī reizi piecos gados jāorganizē obligāti valsts apmaksāti kvalifikācijas celšanas kursi. Savukārt 34,5% aptaujāto ārstu norāda, ka tālākizglītība jāatstāj profesionālo asociāciju kompetencē.