Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atrod 90 viltotus valsts iestāžu, amatpersonu un firmu zīmogus

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde šā gada 13. jūnijā, veicot operatīvos izmeklēšanas pasākumus krimināllietā, kas ierosināta jau 2004. gada 4. novembrī par dokumentu viltošanu un krāpšanu, atradusi 90 dažādu valsts iestāžu, amatpersonu un firmu zīmogus, starp kuriem ir arī VID Rīgas reģionālās iestādes, Latgales apgabaltiesas zvērināta notāra un trīs Rīgas apgabaltiesas zvērinātu notāru zīmogi, kā arī 20 parakstzīmogi.

Par to interneta portālu «Apollo» informēja Agnese Grīnberga, VID Komunikācijas nodaļas priekšniece.

2004. gada 4. novembrī krimināllieta tika ierosināta pēc Krimināllietas 275. panta 1. daļas par valsts amatpersonas rakstīta dokumenta (pieprasījuma par norēķinu operāciju atjaunošanu) viltošanu laika posmā no 2004. gada 19. aprīļa līdz 27. augustam, kā dēļ no bankas tika izkrāpti kontā bloķētie naudas līdzekļi 47 870 latu apmērā. Šos naudas līdzekļus VID bija bloķējis kādai firmai, veicot kontroles pasākumus, kuros tika konstatēts, ka firma ir fiktīva. Tomēr vēlāk uz banku tika nosūtīta viltota VID Rīgas reģionālās iestādes parakstīta vēstule, un firma izņēma bloķētos naudas līdzekļus.

Ierosinātās krimināllietas sakarā VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki šā gada 13. jūnijā veica astoņas kratīšanas iesaistītās personas vairākās dzīvesvietās un izmantotajās biroja telpās. Kratīšanas laikā tika atrasti un izņemti 30 fiktīvi dibināto firmu dokumenti (grāmatvedības dokumenti, līgumi u. c. dokumenti), 99 100 latu skaidrā naudā, 90 dažādu valsts iestāžu, amatpersonu un firmu zīmogi, starp kuriem atradās arī VID Rīgas reģionālās iestādes zīmogs, Latgales apgabaltiesas zvērināta notāra zīmogs, trīs Rīgas apgabaltiesas zvērinātu notāru zīmogi, kā arī 20 parakstzīmogi. Krimināllietas izmeklēšanas laikā, veicot operatīvos pasākumus, šā gada jūnijā VID Finanšu policijas pārvalde apturēja izmaksu operācijas 50 kontiem bankās.

Par šo noziedzīgo nodarījumu uz aizdomu pamata VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki šā gada 13. jūnijā aizturēja divas personas, kas tika ievietotas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Šā gada 16. jūnijā vienai personai no aizturētām personām — organizatoram — Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa pieņēma lēmumu par apcietinājuma piemērošanu uz 30 dienām, otrai personai tika piemērots paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.

Izmeklēšana krimināllietā turpinās, lai noskaidrotu pārējās noziedzīgā nodarījumā iesaistītās personas. VID Finanšu policijas pārvalde izskata iespēju par noziedzīga nodarījuma papildu kvalifikāciju pēc Krimināllikuma 195. panta 2. daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā.